Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Hardland (PC)

Hardland PC

Gra RPG akcji z widokiem TPP, w której zabawa polega na eksplorowaniu losowo generowanego świata fantasy, toczeniu walk oraz rozwijaniu bohatera. Rozgrywkę uatrakcyjnia potężny silnik fizyczny, pozwalający na zniszczenie praktycznie każdego elementu otoczenia.

RPG | TPP | fantasy | sandbox | indie | RPG akcji

PC Windows
Okładka Hardland (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

23października2014

wczesny dostęp

17września2019

17września2019

Steam

Hardland to zręcznościowe RPG z proceduralnie generowanym światem fantasy. Grę opracowało studio Mountain Sheep, które wcześniej wyprodukowało takie mobilne tytuły, jak Kinghunt, Death Rally, Ice Rage czy seria Minigore.

Akcja Hardland osadzona została w pełnej magii krainie fantasy, rządzonej przez nietypowego i bardzo starego władcę. Autorzy nie przygotowali liniowej kampanii z tradycyjnym wątkiem fabularnym - gracze otrzymują pełną swobodę kształtowania własnej opowieści w proceduralnie generowanym świecie, zapełnionym ciekawymi lokacjami oraz misjami. Sprawia to także, że kampanię możemy przechodzić wielokrotnie, za każdym razem przeżywając nowe przygody. Jednocześnie twórcy opracowali bogate tło fabularne opisujące odwiedzane miejsca oraz ich przeszłość.

W Hardland wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci, a podczas zabawy zajmujemy się głównie eksplorowaniem świata, wypełnianiem zadań oraz toczeniem bitew z nieprzyjaciółmi. System walki jest dużej części zręcznościowy i wynik starć zależy bardziej od naszego własnego refleksu niż od statystyk herosa. Potyczki oferują wiele ciekawych i urozmaicających zabawę opcji. Możemy m.in. zakładać maski w celu zmylenia przeciwników oraz rzucać zaklęcia na wrogów i zwierzęta, które przeobrażają ich w naszych sojuszników.

Nie zapomniano także o mechanizmach rozwoju postaci, które pozwalają uczyć się nowych umiejętności i ataków. Kluczową rolę odgrywa również gromadzenie coraz lepszego ekwipunku. Atrakcyjność gry zwiększa jej silnik, gdyż sprawia on, że możliwe jest zniszczenie praktycznie każdego elementu otoczenia i fakt ten mocno wpływa na przebieg potyczek oraz charakter eksploracji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hardland

12+

Wymagania sprzętowe Hardland

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3 2.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7770 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 8.1 64-bit

Hardland - zręcznościowe RPG dostępne w Steam Early Access
Hardland - zręcznościowe RPG dostępne w Steam Early Access

wiadomość25 października 2014

Do sprzedaży w Steam Early Access trafiła wczesna wersja zręcznościowego RPG-a Hardland. Projekt powstaje w studiu Mountain Sheep, znanym z takich mobilnych przebojów jak Death Rally, Ice Rage czy seria Minigore.