Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Hank Haney's World Golf (PC)
OkładkaHank Haney's World Golf (PC)

Hank Haney's World Golf PC

Symulator golfa stworzony we współpracy ze znanym instruktorem tego sportu, Hankiem Haney’em. Gra charakteryzuje się sporą ilością różnorodnych trybów rozgrywki.

Sportowe

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hank Haney's World Golf Premiera PC

31maja2011

producent: Bluestone Interactive Ltd. wydawca: Encore Software Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hank Haney’s World Golf to symulator golfa stworzony przez brytyjskie studio Bluestone Interactive. Produkcja została opracowana we współpracy ze znanym instruktorem Hankiem Haney’em, odpowiedzialnym za sukcesy takich gwiazd, jak Tiger Woods czy Mark O’Mear.

Gra zawiera wiele różnorodnych trybów rozgrywki i kursów wprowadzających do tej popularnej na całym świecie dyscypliny sportu. Oczywiście najważniejszym z nich jest moduł golfa mistrzowskiego, składającego się z osiemnastu dołków. Zanim rozpoczniemy zabawę, możemy skorzystać z bogatego samouczka, przedstawiającego szereg różnorodnych technik uderzeń, pozwalających nam na sprawne przenoszenie się pomiędzy kolejnymi punktami.

Oprócz tego autorzy umożliwiają nam wzięcie udziału w innych typach rozgrywki golfowej – znajdujemy tu między innymi Par 3, w którym musimy wykonać trzy uderzenia na każdy dołek oraz swobodne odmiany tego sportu w postaci Crazy Golfa oraz Minigolfa. Ciekawym urozmaiceniem okazuje się tryb Pitch and Putt, który jest amatorską odmianą golfa mistrzowskiego rozgrywaną na siedmiokrotnie mniejszym polu z odległością maksimum 70 metrów pomiędzy kolejnymi dołkami. Oprócz tego twórcy pozwalają nam na wzięcie udziału w konkursach na najdłuższe uderzenie lub też rozgrywanie wyżej wymienionych kursów w stylu Stableford z nieco zmienioną punktacją. Dla graczy chcących poćwiczyć przed udziałem w prawdziwych zawodach, autorzy przygotowali również tryb treningu.

Gra zawiera rozbudowany edytor wszystkich pól, dzięki czemu możemy zmodyfikować dane moduły zabawy do własnych potrzeb i spróbować swoich sił w innych warunkach oraz zasadach gry.

Silnik graficzny zastosowany w tej produkcji pozwolił na odwzorowanie dynamicznego systemu oświetlenia oraz cieniowania – ponadto twórcy zdecydowali się na wprowadzenie zmiennych warunków pogodowych, co zauważalnie wpływa na przyjętą strategię rozgrywki. Dodatkowym udogodnieniem jest również precyzyjny moduł określania odległości do dołka, co w połączeniu z informacjami o wietrze pozwala na wybranie odpowiedniej techniki uderzenia.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Hank Haney's World Golf: Odpowiednia dla każdego wieku.