Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowe3DS
Okładka Hakuoki: Memories of the Shinsengumi (3DS)

Hakuoki: Memories of the Shinsengumi 3DS

Dwuwymiarowa przygodówka z gatunku visual novel, której akcja została osadzona w XIX-wiecznej Japonii u progu rewolucji Meiji. Gracze wcielają się w młodą kobietę o imieniu Chizuru, która poszukuje w Kioto zaginionego ojca.

Przygodowe | fantasy | 2D | visual novel | romans | samuraje | XIX wiek | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Hakuoki: Memories of the Shinsengumi (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

24listopada2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hakuoki: Memories of the Shinsengumi jest historyczną grą przygodową z elementami fantasy, której akcja została osadzona w XIX-wiecznej Japonii. Za stworzenie tytułu odpowiada studio Idea Factory, mające na koncie przede wszystkim konsolowe RPG. Od czasu premiery pierwszego Hakuoki w 2008 roku, ta wyjątkowo popularna produkcja doczekała się kilku tytułów pobocznych, remaków, a także adaptacji w formie animowanego serialu telewizyjnego. Memories of the Shinsengumi jest rozszerzonym portem gry Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom, wydanej w Japonii w 2009 roku na PSP i sprowadzonej na Zachód w 2012 roku. Zawiera ona sześć zupełnie nowych scenariuszy, przedstawiających wydarzenia rozgrywające się pomiędzy oryginalnymi rozdziałami historii.

Gra jest typową visual novel należącą do podgatunku otome game. Oznacza to, że została przygotowana głównie z myślą o żeńskiej części graczy. W produkcjach tych główna bohaterka jest najczęściej młodą kobietą, która w trakcie rozwoju historii otoczona zostaje przystojnymi mężczyznami, posiadającymi wyraziste i dość stereotypowe osobowości. Grający, dzięki podejmowanym decyzjom, mogą osiągnąć jedno z kilku dostępnych zakończeń, w których protagonistka znajduje szczęście w ramionach wybranego przez siebie ukochanego.

W trakcie rozgrywki wcielamy się Chizuru Yukimurę, młodą dziewczynę, która samodzielnie wybrała się do Kioto w poszukiwaniu swojego ojca - naukowca i lekarza specjalizującego się w zachodniej medycynie. Przedstawiona w Hakuouki historia toczy się na początku drugiej połowy XIX wieku, który dla Japonii był okresem gwałtownych zmian, jakie objawiły się między innymi upadkiem szogunatu, rządzącego krajem przez kilkaset lat. Przebywając w mieście Chizuru trafia pod opiekę czterech kapitanów sił Shinsegumi, specjalnej policji szoguna, walczącej z opozycją i rewolucjonistami. Wkrótce później dowiaduje się, że jej ojciec pracował nad tajemniczym napojem zwiększającym siłę, szybkość i obdarzającym innymi nadnaturalnymi zdolnościami. Niestety, jego spożycie wywołało niespodziewane efekty uboczne u niektórych testujących go osób, zamieniając je w groźne bestie, które grasują po całym Kioto. Podczas przygody protagonistka musi zręcznie poruszać się w intrygach na dworze szoguna i spróbować znaleźć ojca, równocześnie zostanie przy tym obdarzona uczuciem przez jednego z opiekujących się nią kapitanów.

Zabawa przebiega w sposób charakterystyczny dla visual novel. Na ekranie wyświetlany jest tekst dialogów, który ilustrowany jest dwuwymiarowymi portretami postaci oraz tłami. Od czasu do czasu jesteśmy proszeni o podjęcie jakieś decyzji, które wpłyną nie tylko na przebieg aktualnych wydarzeń, ale także zaowocują aż pięcioma różnymi zakończeniami.

Gra wykorzystuje drugi ekran konsoli do wyświetlania tekstu i dodatkowych informacji podczas rozgrywki. Właściwie cała zawartość Demon of the Fleeting Blossom pozostała nienaruszona. Wartą odnotowania nowością jest opcja zrobienia sobie zdjęcia z bohaterami gry. Dzięki aparatowi 3DS-a uwieczniamy się na cyfrowej fotografii, do której możemy dodać sylwetki postaci, a także naklejki czy kolorowe ramki, na wzór popularnych w Japonii automatów fotograficznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Hakuoki: Memories of the Shinsengumi

Wymagania wiekowe Hakuoki: Memories of the Shinsengumi

odpowiednia dla każdego wieku