Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Gunman Clive 2 (3DS)
OkładkaGunman Clive 2 (3DS)

Gunman Clive 2 3DS

Platformówka kontynuująca opowieść o rewolwerowcu imieniem Clive. Po uratowaniu córki burmistrza Johnsona bohater powraca do rodzinnego miasta, które w międzyczasie padło ofiarą bandytów.

Akcji | platformówki | indie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gunman Clive 2 Premiera 3DS

20stycznia2015

producent: Horberg Productions wydawca: Horberg Productions

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gunman Clive 2 to sequel oryginalnej gry zręcznościowo-platformowej, która pojawiła się w 2012 r. na konsolkach Nintendo 3DS, komputerach PC/Mac i urządzeniach mobilnych. Produkcja jest dziełem jednoosobowego, niezależnego studia Hörberg Productions ze Szwecji.

Po uratowaniu córki burmistrza Johnsona, sympatyczny rewolwerowiec Clive powraca w swe rodzinne strony odkrywając, że jego miasto terroryzowane jest przez groźnych bandytów. Aby raz na zawsze powstrzymać przestępców, nasz protoplasta rusza w pościg za przywódcą bandy. Nie przypuszcza jednak, iż ta pogoń zamieni się w morderczą eskapadę dookoła świata. Podczas niej przyjdzie mu m.in. biegać po walących się budynkach, przeskakiwać pomiędzy okrętami na wzburzonym oceanie, czy też odbyć przejażdżkę na grzbiecie misia panda.

Druga część gry utrzymana jest w podobnej formule, co jej poprzedniczka, choć autor wprowadził szereg usprawnień – zarówno w kwestii samej rozgrywki, jak i oprawy tytułu. Uwagę zwraca przede wszystkim znacznie większe zróżnicowanie poziomów, w których kontrolujemy nie tylko samego Clive’a lecz także trzy inne postacie, różniące się od siebie umiejętnościami. Rozgrywkę utrudniają nam nieco silniejsi bossowie, na których natkniemy się znacznie częściej, niż w pierwowzorze.

Pod względem oprawy, gra wyróżnia się wyraźnie poprawioną grafiką, dużo bardziej kolorową niż w pierwszej części gry. Podczas rozgrywki, prócz klasycznych dwu-wymiarowych poziomów platformowych, pojawiają się także liczne sekwencje 3D, wykorzystujące możliwości stereoskopowego ekranu konsolki. Zarówno w trybie dwu- jak i trójwymiarowym, gra pracuje płynnie z prędkością 60 klatek na sekundę.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.8 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gunman Clive 2: 12+

Gunman Clive 2 Wymagania sprzętowe

Nintendo 3DS

Nintendo 3DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo eShop