Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Gridrunner+++ (X360)

Gridrunner+++ X360

Zwariowana strzelanka będąca odświeżoną wersją klasyka z 1982 roku. Kierujemy małym kosmicznym statkiem i naszym zadaniem jest eliminacja hord przeciwników. W osiągnięciu sukcesu kluczową rolę odgrywa sprawne wykorzystanie specjalnych ruchów oraz staranne zbieranie power-upów.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Gridrunner+++ (X360)

producent: Llamasoft

wydawca: Llamasoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gridrunner+++ to kolejny, obok Space Giraffe remake bardzo starej gry przygotowany przez firmę Llamasoft, której założycielem jest Jeff Minter, autor oryginalnego Gridrunnera z 1982 roku. Podobnie jak w przypadku tamtej edycji, mamy tu do czynienia z typowym, kosmicznym shumpem, choć oczywiście posiadającym znacznie lepszą oprawę graficzną i trochę niższy poziom trudności w stosunku do pierwowzoru sprzed lat.

Nasze zadanie nie należy do skomplikowanych - musimy po prostu starać się zdobyć jak najwięcej punktów poprzez eliminację przeciwników i łapanie bonusów. Ponownie w osiągnięciu najlepszych wyników pomocne okaże się opanowanie i umiejętne wykorzystanie specjalnych ruchów (tak zwanych key-moves) oraz zbieranie różnych power-upów. Szczególny nacisk położony został na efekty związane z wykorzystaniem broni - na przykład obecne na planszy pola grawitacyjne zakrzywiają trajektorię ruchu wystrzelonych pocisków.

Grafika w Gridrunner+++ jest niezwykle kolorowa i dość uproszczona, ale przez to bardzo czytelna. Dobre wrażenie robią nowe efekty specjalne oraz psychodeliczne tła. Specjalnie z myślą o starszych graczach lub po prostu miłośnikach oldschoolowych produkcji twórcy przygotowali także tryb będący wierną symulacją oryginalnej wersji Gridrunnera z Commodeore Vic-20 i C64.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 2.5 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Gry podobne do Gridrunner+++

Wymagania wiekowe Gridrunner+++

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Gridrunner+++

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live