Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Gotcha! (PC)
OkładkaGotcha! (PC)

Gotcha! PC

Gotcha! to trójwymiarowy symulator paintballu, w którym warstwa fabularna nie odgrywa istotnej roli, albowiem gatunkowo tytuł ten zaliczyć można również do gier akcji.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gotcha! Premiera PC

31lipca2004

producent: Sixteen Tons Entertainment wydawca: Take 2 Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gotcha! to trójwymiarowy symulator paintballu, w którym warstwa fabularna nie odgrywa istotnej roli, albowiem gatunkowo tytuł ten zaliczyć można również do gier akcji. Podobnie jak ma to miejsce w rzeczywistej zabawie w tę grę, także i w komputerowej wersji kluczem do sukcesu okazuje się przemyślana gra zespołowa, odpowiednie zgranie oraz wspólne działanie.

Użytkownik korzystając z dwunastu różnorakich rodzajów broni (począwszy od zwykłych pistoletów, idąc przez półautomatyczną strzelbę, snajperkę, a kończąc na shotgunie i granatach) oraz amunicji (niejednorodnych kolorów farb), bierze udział w wielkim, fascynującym turnieju. Liczą się tu przede wszystkim takie aspekty jak taktyka i odpowiednia strategia (gra w pewnym stopniu przypomina typową skradankę), jednakże nie pominięto elementów znanych doskonale z gier akcji. W trybie gry wieloosobowej gracze dzielą się na dwa wrogie obozy i zaciekle walczą ze sobą w kilku trybach, takich jak m.in. „Capture the flag”. O końcowym sukcesie decyduje głównie determinacja, szybkość myślenia i umiejętność podejmowania racjonalnych decyzji - a nie jak mogło by się wydawać, siła i prędkość.

Omawiana tu produkcja pozbawiona została w zupełności krwi i elementów tym podobnym. Jedynymi ranami, pozostałymi na ciałach osiemnastu różnorodnych postaci gry (zarówno mężczyzn jak i kobiet), są siniaki i kolorowe plamy, będące efektem trafnego strzału z markera (jak zwie się broń w paintballu). Potyczki na żelatynowe kulki z niewielkim ładunkiem farby w środku, użytkownik toczy na dwunastu zupełnie odmiennych arenach. O należytą atmosferę i otoczkę miejsc takich jak ruiny zamku lub też trawiaste działki, dba potężny silnik graficzny, zapewniający całą gamę realistycznych efektów wizualnych, ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi na czele. Wirtualnym zawodnikom dodatkowego autentyzmu nadaje specjalny engine, odpowiedzialny za zachowanie fundamentalnych praw fizyki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-12  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 142 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gotcha!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Gotcha! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64MB