Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWii
Okładka Ghost Mania (Wii)

Ghost Mania Wii

Logiczna gra zręcznościowa w stylu tetrisa wydana za pośrednictwem WiiWare, autorstwa studia Legendo Entertainment. W grze układamy klocki według odpowiednich barw za pomocą kontrolera Wii, a dodatkowym elementem jest możliwość łapania duchów.

Logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Ghost Mania (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

3stycznia2011

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wydana w ramach usługi WiiWare gra pozwala na zabawę w stylu klasycznych gier logicznych pokroju Tetrisa.

Tłem dla zabawy jest historia dwójki strażników dusz, którzy w wyniku niedopełnienia swoich obowiązków przyczyniają się do ucieczki duchów. Zadaniem graczy jest pomóc postaciom w naprawieniu szkód i wyłapaniu wszystkich uciekinierów.

Mechanika rozgrywki modyfikuje nieco założenia znane z Tetrisa. Użytkownicy konsoli muszą trzymać Willota poziomo i przemieszczać klocki odpowiedniego koloru z górnej warstwy tak, aby po spuszczeniu ich w dół stworzyły większe bloki tej samej barwy. Za każdy odpowiednio duży kwadrat lub prostokąt gra nagradza odkryciem duchów, które wybrana postać może dzięki temu wyłapać.

Twórcy przygotowali cztery tryby zabawy. Pierwszy pozwala poprowadzić wybraną postać przez całą historię i poznać finał małej afery ze strażnikami dusz. W drugim module posiadacze konsoli walczą w nieskończoność próbując nie popełniać błędów i osiągnąć jak najwyższy wynik. Dodatkowo, jest także lekko modyfikujący zasady „Puzzle Mode” oraz możliwość rywalizacji na podzielonym ekranie przez dwie osoby.

Studio Legendo przygotowało kolorową i przyjemną oprawę 3D. Brak przemocy i odpowiednio przerysowany strach pozwalają Ghost Manię polecić także młodszym miłośnikom gier logicznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Ghost Mania

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ghost Mania

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare