Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry Strategiczne Game Boy Advance

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry z gatunku strategiczne na platformę GBA.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

GBA

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry strategiczne
Advance Wars
Advance Wars

Strategiczne 9 października 2001

„Advance Wars” to doskonała strategia turowa. Dwie strony konfliktu, nutka otoczki fabularnej i nasze szare komórki pracujące mocno nad strategia działania.

Władca Pierścieni: Trzecia Era
Władca Pierścieni: Trzecia Era

Strategiczne 2 listopada 2004

Władca Pierścieni powraca! Nastała Trzecia Era. Era chaosu i zwątpienia. Historia zatoczyła okrąg. Zbierz drużynę i wyrusz na kolejną wyprawę po prawdę i sprawiedliwość. Uważaj jednak na złowrogie Oko - ono nie spocznie, póki cię nie unicestwi.

Defender of the Crown
Defender of the Crown

Strategiczne 7 października 2002

Defender of the Crown to znakomita gra strategiczna z luźno wplecionymi elementami zręcznościowymi, stworzona w 1986 roku przez niezawodną wówczas firmę Cinemaware. Gracz wcieli się w rolę jednego z czterech saksońskich książąt i za pomocą miecza wytnie drogę do tronu nie oszczędzając przy tym swoich konkurentów.

Advance Wars 2: Black Hole Rising
Advance Wars 2: Black Hole Rising

Strategiczne 23 czerwca 2003

Advance Wars 2 to rozbudowana gra strategiczna na kieszonsolkę Nintendo. Grający ma do swojej dyspozycji cały szereg przeróżnych jednostek bojowych, począwszy od piechoty, przez różnego rodzaju pojazdy opancerzone, łatające, czy jednostki pływające.

Tactics Ogre: The Knight of Lodis
Tactics Ogre: The Knight of Lodis

Strategiczne 7 maja 2002

Seria Tactics Ogre to jedna z najlepszych oferujących gry z gatunku taktycznych RPG. Tactics Ogre Advance jest czwartą grą z kolei spod tego szyldu i jedną z najlepszych.

Fire Emblem: The Sacred Stones
Fire Emblem: The Sacred Stones

Strategiczne 23 maja 2005

Fire Emblem: The Sacred Stones to strategia turowa z elementami RPG rozgrywana w świecie fantasy. Dowodzimy legionami różnorodnych jednostek, toczymy nimi walki i rozwijamy, zdobywając doświadczenie i dodając nowe zdolności.

Final Fantasy Tactics Advance
Final Fantasy Tactics Advance

Strategiczne 8 września 2003

Taktyczne gry RPG wciagaja niesamowicie. Jesli dobry system walki owiany jest niezla fabula, okraszony porzadna grafika i efektami walk – mozna liczyc na hit. Final Fantasy Tactics pokazuje, jak powinno sie robic takie gry.

SimCity 2000
SimCity 2000

Strategiczne 30 listopada 2003

SimCity 2000 to druga odsłona popularnej serii Sim City, w której jako burmistrz nowo powstałego miasta musimy doprowadzić je do wielkości, dbając o samopoczucie mieszkańców i odpowiednie zyski do budżetu.

Super Robot Taisen: Original Generation
Super Robot Taisen: Original Generation

Strategiczne 25 lipca 2006

Super Robot Taisen: Original Generation jest połączeniem strategii z grą RPG. Tytuł został stworzony przez japońską firmę Banpresto i stanowi kontynuację popularnej serii, która doczekała się nawet własnego serialu anime.

Rebelstar: Tactical Command
Rebelstar: Tactical Command

Strategiczne 6 września 2005

Rebelstar: Tactical Command jest strategią turową, za produkcją której stoi firma Codo Technologies, odpowiedzialna także za Laser Squad Nemesis oraz X-Com. Gra przenosi nas do roku 2117, kiedy to Ziemia została zaatakowana przez obcych najeźdźców.

Yu-Gi-Oh! Worldwide Edition: Stairway to the Destined Duel
Yu-Gi-Oh! Worldwide Edition: Stairway to the Destined Duel

Strategiczne 26 marca 2003

Yu-Gi-Oh! Worldwide Edition: Stairway to the Destined Duel to wyprodukowana przez firmę Konami gra karciana oparta na serialu anime Yu-Gi-Oh. Gracze wcielają się w role mieszkańców miasta Battle City, których ulubionym zajęciem jest toczenie pojedynków przy użyciu talii złożonych z kart potworów, czarów i pułapek. Twórcy zadbali zarówno o możliwość starć z komputerową sztuczną inteligencją jak i z żywymi przeciwnikami w trybie multiplayer.

Yu-Gi-Oh! Ultimate Masters: World Championship Tournament 2006
Yu-Gi-Oh! Ultimate Masters: World Championship Tournament 2006

Strategiczne 14 marca 2006

Yu–Gi–Oh! Ultimate Masters: World Championship Tournament 2006 to kolejna gra ze znanej serii, obejmującej między innymi, takie tytuły jak: Duel Academy, Reshef of Destruction czy Eternal Duelist Soul. Jest to gra z gatunku określanego mianem karcianek, skutecznie łącząca akcję z taktyką.

Paws & Claws: Pet Resort
Paws & Claws: Pet Resort

Strategiczne 13 lutego 2006

Bardzo nietypowe połączenie gry familijnej oraz prostej strategii. Wcielamy się w postać osoby zarządzającej ośrodkiem szkoleniowo-wypoczynkowym dla takich zwierząt jak psy, konie, czy koty.

The Urbz: Simowie w Mieście
The Urbz: Simowie w Mieście

Strategiczne 7 listopada 2004

The Urbz: Sims in the City to tzw. „miejska” odmiana popularnych Simsów. Zamiast przytulnych domków jednorodzinnych i spokojnej egzystencji na peryferiach, gracze kierują tutaj swoimi podopiecznymi, którzy prowadzą wirtualne życie w olbrzymim mieście.

The Tower SP
The Tower SP

Strategiczne 29 marca 2006

The Tower SP jest grą strategiczno-ekonomiczną, należącą de facto do tej samej serii, co pamiętna pozycja pt. SimTower: The Vertical Empire, wydana w połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku i zadedykowana komputerom osobistym. Omawiany tytuł został przygotowany wyłącznie z myślą o kieszonkowej konsoli Game Boy Advance przez japońską firmę Vivarium (Yoot Saito i spółka).

Puppy Luv: Spa & Resort
Puppy Luv: Spa & Resort

Strategiczne 18 września 2007

Prosta strategia, w której zajmujemy się prowadzeniem ośrodka wypoczynkowego dla psów i kotów. Opiekujemy się przyjmowanymi zwierzakami, sukcesywnie rozwijając swoje imperium.