Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Frozen State (PC)

Frozen State PC

Debiutancka produkcja niezależnego studia Snow Arc, łącząca elementy gatunków cRPG i survival horror. Frozen State rozgrywa się w zdewastowanym syberyjskim mieście, w którym władze radzieckie prowadziły eksperymenty nad zaawansowaną, pozaziemską technologią.

RPG | survival horror | postapokalipsa | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Frozen State (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5sierpnia2016

5sierpnia2016

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Frozen State to debiut niewielkiego, niezależnego studia Snow Arc. Gra łączy elementy gier z gatunków cRPG i survival horror, zaś jej akcję osadzono w zniszczonym syberyjskim mieście, w którym wciąż żywe są potworne świadectwa eksperymentów wykorzystujących zaawansowaną pozaziemską technologię.

Fabułę zbudowano wokół tajemniczych wydarzeń, jakie miały miejsce w Tungusce w 1922 roku. W świecie wykreowanym na potrzeby Frozen State, w rzeczonym regionie, z nieba spadł niezidentyfikowany obiekt należący do obcej rasy. Radziecka ekspedycja, wysłana z misją odnalezienia rozbitego pojazdu, zdobyła technologie, które mogły zmienić oblicze ludzkości. W ręce sowietów trafiła m.in. cybernetyka, pierwsze komputery, samoodnawialne paliwo, lasery i środki komunikacji bezprzewodowej. Badania nad tymi znaleziskami przeprowadzano we wspomnianym mieście, ukrytym pośród syberyjskich pustkowi. Owocną eksploatację technologicznych zdobyczy zakłócił jednak niespodziewany incydent: należący do obcej rasy pasożyt zaatakował populację miasta i zaczął wywoływać wśród mieszkańców mutacje, które zamieniły ludzi w potworne hybrydy. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, więc radzieckie przywództwo wydało decyzję o zbombardowaniu miasta, by zapobiec rozprzestrzenieniu się infekcji. Trzy lata później, wśród ruin, gdzie wciąż żyje garstka zarówno mutantów, jak i ocalałych, rozpoczyna się akcja gry.

W grze wcielamy się w jednego z ocalałych po bombardowaniu i przemierzamy otwarty świat. Mamy wolność zarówno w eksploracji, jak i w podejmowaniu decyzji, a nasze wybory wpływają na uniwersum gry. Udostępniony obszar możemy zwiedzać również przy użyciu pojazdów. W eksploracji towarzyszą nam roboty, które niosą za nas ekwipunek i zapewniają nam dodatkowe oświetlenie. Ostatni z tych elementów ma o tyle duże znaczenie, że atmosfera w grze jest ponura, a lokacje często toną w mroku, w którym czyhają na nas bezwzględni bandyci i krwiożerczy mutanci. Walki z tymi ostatnimi toczymy zarówno w czasie rzeczywistym, jak i w turowym trybie taktycznym, przełączając się między nimi wedle woli. Za pokonanie przeciwników i wykonywanie zadań nie otrzymujemy jednak punktów doświadczenia, jako że twórcy - aby uniknąć nakładania na postać gracza sztucznych ograniczeń - zrezygnowali z tego aspektu rozwoju postaci.

Grę opracowano korzystając z silnika Unity 3D Pro. W związku z tym oprawa graficzna nie wykorzystuje najnowszych efektów, ale twórcy z powodzeniem zbudowali odpowiednio ciężki, mroczny klimat.

We Frozen State możemy grać również w trybie multiplayer, pozwalającym graczom współpracować lub rywalizować w zniszczonym syberyjskim mieście. Postacie mogą wspólnie przemierzać ruiny, razem stawiając czoła zagrożeniom lub wręcz przeciwnie – zmagać się o pozostawione wśród zgliszczy resztki zasobów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Gry podobne do Frozen State

Wymagania wiekowe Frozen State

odpowiednia dla każdego wieku

Frozen State – ruszył Kickstarter gry cRPG w konwencji horroru osadzonej w post-apokaliptycznej Syberii
Frozen State – ruszył Kickstarter gry cRPG w konwencji horroru osadzonej w post-apokaliptycznej Syberii

wiadomość24 czerwca 2013

Niezależne studio Snow Arc próbuje sfinansować przez Kickstartera swój debiutancki projekt – jest nim Frozen State, komputerowa gra cRPG, w której odwiedzimy post-apokaliptyczne syberyjskie pustkowia, a całość utrzymana będzie w konwencji horroru. Wstępny cel twórców to 60 tysięcy funtów, a zbiórka potrwa do 22 lipca.