Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSP
Okładka Freekscape: Escape from Hell (PSP)
OkładkaFreekscape: Escape from Hell (PSP)

Freekscape: Escape from Hell PSP

Intrygująca platformówka, w której jako mały demon próbujemy opuścić piekło i dostać do Nieba. Nasz bohater uzbrojony jest w święty trójząb potrafiący zmieniać przeciwników w użyteczne przedmioty. Gra posiada trójwymiarową grafikę, ale akcję obserwujemy z perspektywy 2D.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Freekscape: Escape from Hell Premiera PSP

8kwietnia2010

producent: Kidguru wydawca: Creat Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Freekscape: Escape from Hell zostało przygotowane w ramach usługi PSP Minis i jest platformówką w staroszkolnym stylu usytuowaną w dość oryginalnej stylistyce.

Głównym bohaterem produkcji jest młody demon Freek, który przypadkowo znajduje na swojej drodze święty trójząb. Pod jego wpływem postać postanawia opuścić piekło i udać się do niebiańskiej krainy szczęścia i spokoju. Wędrówka nietypowego herosa zmusza go do pokonania piętnastu różnych poziomów.

Gracze obserwują akcję z perspektywy 2D, choć poziomy zbudowane są w trójwymiarze. Elementem, który odróżnia Freekscape: Escape from Hell od innych platformówek są możliwości trójzębu oraz cała otoczka produkcji. Główny bohater za pomocą magicznej broni może zmieniać przeciwników w użyteczne przedmioty, jak kij pogo czy mini-piła tarczowa. Dodatkowym utrudnieniem przy walce z oponentami jest konieczność odczytywania ich samopoczucia po wyrazach twarzy. W zależności od humoru spotykane postacie mogą chcieć pomóc lub skrzywdzić bohatera.

Freekscape: Escape from Hell jest zbudowane w specyficznej stylistyce, którą cechuje nietypowy humor oraz wykręcone projekty poziomów oraz postaci. Pod względem oprawy, produkcja wybija się na tle innych tytułów oferowanych w ramach PSP Minis, dzięki rozbudowanym poziomom, szczegółowej grafice oraz klimatycznej ścieżce dźwiękowej.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Freekscape: Escape from Hell

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Freekscape: Escape from Hell Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
  • dodatkowo (PSP): minis