Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCSwitch
Okładka Framed Collection (PC)

Framed Collection

Zestaw dwóch gier logicznych wydanych pierwotnie na urządzenia mobilne. Zadaniem gracza jest odpowiednie przestawianie poszczególnych elementów interaktywnego komiksu w sposób, który pozwoli bezpiecznie uciec ściganemu bohaterowi.

Logiczne | noir | komiksy | elementy zręcznościowe | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Framed Collection (PC)

data premiery gry:

17maj2018

PC Switch

Przygotowane z myślą m.in. o platformie PC i Switch Framed Collection to pakiet zawierający dwie produkcje z serii Framed. Mowa tu o dwuwymiarowych grach logicznych w klimacie noir (czarnego kryminału), nawiązujących stylistyką do komiksów i mających oryginalny pomysł na rozgrywkę – zabawa polega na przestawianiu kadrów planszy komiksowej w taki sposób, by pomóc bohaterowi umknąć pogoni. Za stworzenie Framed Collection odpowiada australijskie niezależne studio Loveshack Entertainment.

Fabuła

We Framed gracz obserwuje na ekranie przygody człowieka, który został wrobiony w przestępstwo, którego nie popełnił, i stara się uciec przed pościgiem policji w Stanach Zjednoczonych. Podobną, choć osadzoną w innej części świata (na Dalekim Wschodzie) opowieść, przedstawia również Framed 2.

Mechanika

Wydane na platformę PC i Switch Framed oraz Framed 2 to gry logiczne, w których układamy plansze komiksowe, złożone z kilku kadrów. Naszym zadaniem jest przeprowadzanie bohatera bez szwanku od punktów startowych do końcowych. Cała zabawa polega więc tak naprawdę na zamianie kolejności, w jakiej ułożone są poszczególne okna. Porażki najczęściej kosztują naszego protagonistę życie, jednak równocześnie oferują wskazówki, które ułatwiają właściwe rozwiązanie zagadki następnym razem.

Kwestie techniczne

Pakiet Framed Collection na PC i Switch ma stylową, dwuwymiarową oprawę graficzną. Gracz widzi na ekranie animowane plansze komiksowe, utrzymane w stonowanej, typowej dla klimatu noir kolorystyce. Rozgrywce towarzyszy przyjemna dla ucha i dobrze pasująca do atmosfery jazzowa ścieżka dźwiękowa.

Dodatkowe informacje

Framed powstało dzięki pomocy finansowej ze strony Screen Australia – australijskiej instytucji rządowej zajmującej się wspieraniem twórców kultury.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Framed Collection

12+

Wymagania sprzętowe Framed Collection

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Pentium 4, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP

PC
Switch