Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Final Score (PC)
OkładkaFinal Score (PC)

Final Score PC

Taktyczna akcji/FPP z elementami typu „stealth” inspirowana filmem Heat and Ronin oraz takimi grami jak: GTA3, Ghost Recon oraz Mafia.

Akcji

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Score Premiera PC

anulowana

producent: Sunstorm Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Final Score to taktyczna akcji/FPP z elementami typu „stealth” inspirowana filmem Heat and Ronin oraz takimi grami jak: GTA3, Ghost Recon oraz Mafia. Gracz staje się Danem Hawkinsem, doświadczonym kryminalistą, można pokusić się o stwierdzenie „mistrzem w swoim fachu”, który przewodzi zorganizowanej grupie przestępczej. Do wykonania czeka dwanaście dużych misji, każda składająca się z kilku pomniejszych zadań, połączonych spójną gangsterską fabułą. Musimy między innymi obrabowywać banki, opancerzone furgonetki, kraść biżuterię, organizować ucieczki z więzień, kupować broń, oraz wykonywać szereg innych zadań niezgodnych z prawem. Celem jest zdobycie gotówki i życie w luksusie.

Gracz sam planuje jak wykonać daną robotę i decyduje, czy jak w filmach gangsterskich wpaść w maskach do banku i w ciągu 5 minut sterroryzować obsługę bronią, wynieść dobra z sejfu i uciec, czy też dokonać tego po cichu w nocy, w wykwintny sposób omijając elektroniczne zabezpieczenia. W skład naszej szajki wchodzą różni specjaliści, eksperci od otwierania sejfów, łamania szyfrów, od broni i ładunków wybuchowych, kierowcy, itp. Naturalnie każdy z nich posiada swoje charakterystyczne cechy osobowe, umiejętności oraz predyspozycje co do wykorzystywanego wyposażenia. Decyzja o tym czy dany bandzior nadaje się do naszej elitarnej grupy również zależy od gracza. Podczas akcji można używać różnych specjalistycznych urządzeń oraz dużego arsenału autentycznych broni, m.in. karabinów AK-47, M4A1, HK G36, strzelby Spas-12 Shotgun, pistoletów Sig-Sauer SigPro, Glock 19 oraz granatów dymnych, odłamkowych i błyskowych.

Podczas wykonywania zadań widzimy wszystko z perspektywy pierwszej osoby. Dowodzimy ludźmi przy pomocy specjalnego interfejsu taktycznego. Możemy w prosty sposób (po kliknięciu na określony, zdefiniowany klawisz) skontaktować się z wybraną osobą, wydać polecenie, ostrzec o niebezpieczeństwie, itp. Autorzy dołożyli wszelkich starań by Final Score była grą realistyczną. Za zachowanie się każdej postaci, czy to cywila, czy kryminalisty, czy też policjanta, odpowiada zaawansowane komputerowe A.I., zaś za wizualne odtworzenie świata gry odpowiada w pełni trójwymiarowy silnik graficzny.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Final Score: 16+