Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeGBA
Okładka F-18 Super Hornet (GBA)

F-18 Super Hornet GBA

Rozbudowany symulator lotu, w którym zasiadamy za sterami tytułowego myśliwca. Do ukończenia jest kilkanaście różnych misji. Grę wyróżnia dość skomplikowane sterowanie latającą maszyną.

Symulacje | samoloty | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka F-18 Super Hornet (GBA)

producent: Majesco

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

16listopada2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

F-18 Super Hornet jest dość nietypowym produktem. Mamy bowiem do czynienia z pełnoprawnym symulatorem lotu, co może wydać się nieco dziwne, zważyszy iż gra ukazała się na przenośną i bardzo ograniczoną sprzętowo konsolkę firmy Nintendo. Produkt ten pod wieloma względami przypomina takie gry jak F-14 Tomcat, czy F-24: Stealth Fighter. Zgodnie z tym co może sugerować tytuł przedstawianej gry, mamy okazję zasiąść za sterami myśliwca F/A-18E/F Super Hornet. Maszyna ta oficjalnie weszła do służby w 1999 roku. Jest to więc stosunkowo nowa konstrukcja, bazująca jednak na swoich poprzednikach. Tak samo jak ma to miejsce chociażby w przypadku gry F-14 Tomcat, akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Oznacza to, iż podobnie jak w klasycznych PeCetowych symulatorach lotu, znajdujemy się wewnątrz kabiny. Możemy także podziwiać dość realistycznie ukazane wskaźniki, pokazujące między innymi aktualną wysokość czy prędkość lotu. F-18 Super Hornet nie jest jednak rasowym symulatorem, aczkolwiek gra jest zdecydowanie trudniejsza od typowych zręcznościowych strzelanek. F-18 Super Hornet powstał wyłącznie z myślą o potrzebach pojedynczego gracza. Nie zawarto więc żadnych trybów multiplayer.

Do wykonania mamy oczywiście kilkanaście misji, rozgrywanych na terenie wroga. Przed przystąpieniem do każdego zadania możemy zapoznać się z wytycznymi, a także dopasować sobie uzbrojenie. Możemy wybierać pomiędzy różnymi działkami oraz rakietami. Przeważają zadania o charakterze ofensywnym. Oznacza to, iż zajmujemy się eliminacją innych myśliwców oraz celów naziemnych. Sterowanie tytułowym myśliwcem jest dość złożone. Możemy nie tylko kontrolować prędkość przemieszczania się, ale i zmieniać namiary na aktualnie zaznaczone cele, czy też korzystać ze szczegółowo wykonanej mapy okolicy. Gracz musi ponadto nauczyć się takich czynności jak chociażby wykonywanie poprawnego lądowania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe F-18 Super Hornet

odpowiednia dla każdego wieku