Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Elvira: Mistress of the Dark (PC)

Elvira: Mistress of the Dark PC

Połączenie przygodówki i klasycznego cRPG, inspirowane kultową postacią Elviry wykreowaną przez aktorkę Cassandrę Petterson.

Przygodowe | fantasy | horror

PC Windows
Okładka Elvira: Mistress of the Dark (PC)

producent: Horrorsoft

wydawca: Accolade

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15października1990

Elvira: Mistress of the Dark to udane połączenie gry przygodowej z klasycznym cRPG, utrzymane w konwencji horroru. Bohaterką gry jest gotycka piękność Elvira, wykreowana przez amerykańską aktorkę Cassandrę Petterson na potrzeby programu telewizyjnego, w którym prezentowano horrory klasy B. Zaskakująca popularność Elviry zaowocowała nakręceniem dwóch filmów pełnometrażowych z jej udziałem, a także wyprodukowaniem serii gier wideo.

Akcja gry rozpoczyna się tuż po wydarzeniach znanych z filmów i przenosi nas do zamku Killbragant, który nasza bohaterka odziedziczyła po swoim wujku Elmo. Elvira pragnie przywrócić mu dawną świetność, przekształcając go w atrakcję turystyczną dla fanów horroru. Nieopatrznie jednak budzi złego ducha zamordowanej na zamku królowej Emeldy, która pragnie powrócić do życia i dokonać zemsty. Elvira zostaje uwięziona, a żeby pokonać złą królową musi odnaleźć swą magiczną księgę. Tu właśnie zaczyna się rola gracza, który jako wynajęty bohater przybywa na zamek by stawić czoła Emeldzie i jej poplecznikom oraz uwolnić Elvirę z rąk królowej.

Po lochach, komnatach i innych zakamarkach zamku Killbragant poruszamy się w sposób skokowy, obserwując akcję z perspektywy pierwszej osoby. Grafika to w dużej mierze statyczne obrazy, przeplatane animacjami. Wszystkie dialogi w grze odbywają się automatycznie nie dając nam możliwości wpływania na przebieg akcji. Większości przeciwników można uniknąć, ale nieraz przyjdzie nam stanąć do walki oko w oko ze sługami złej królowej. W przypadku niepowodzenia gra zaserwuje nam jedną z wielu przygotowanych na tę okazję animacji śmierci bohatera. Interfejs gry złożony z szeregu poleceń oraz okna inwentarza, przypomina te znane z innych gier przygodowych. Elementem wprowadzającym cechy cRPG jest szereg atrybutów bohatera, które rozwijamy w trakcie gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Elvira: Mistress of the Dark

18+