Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka Eliksir zamiany (PC)

Eliksir zamiany PC

Eliksir zamiany to kolejna gra edukacyjna, w której dzieci spotykają się z czarodziejką Papatką oraz innymi mieszkańcami Tęczowej Polanki: myszką Tosią, skrzatem Filipem i misiem Barnabą.

Towarzyskie

PC Windows
Okładka Eliksir zamiany (PC)

producent: IRMA

wydawca PL: Nicolas Games

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18listopada2007

18listopada2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eliksir zamiany to kolejna gra edukacyjna, w której dzieci spotykają się z czarodziejką Papatką oraz innymi mieszkańcami Tęczowej Polanki: myszką Tosią, skrzatem Filipem i misiem Barnabą. Tym razem zadaniem młodych graczy jest pomóc przyjaciołom w uwolnieniu Papatki uwięzionej przez złego Gryziwąsa w tytułowym eliksirze zamiany.

Program został dostosowany do poziomu intelektualnego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a w jego skład wchodzi szereg zabaw stymulujących rozwój umysłowy młodych odbiorców oraz ćwiczących ich pamięć, refleks i spostrzegawczość.

Podczas rozmaitych mini-gierek, m.in.: zapalania lamp, testowania elektronicznej maszyny, literkowych porządków, wyprawy na moczary, odwiedzania sklepu wysyłkowego Pani Sowy, przygotowywania drewna na zimę, konstruowania ludzików i zwierzątek z kasztanów i żołędzi, dzieci rozwijają swoją wiedzę na temat otaczającego je świata, w szczególności przyrody. Zdobywają też informacje na temat nocnych zwierząt oraz rozmaitych ziół. Poznają zawód lekarza, weterynarza oraz aptekarza. Ponadto program utrwala znajomość liter, uczy czytania sylab i wyrazów z sylabami typu gra-, kra-, zaznajamia z cyframi i liczbami (przedmioty występujące parami, liczenie par), ze znakami charakterystycznymi dla polskiej klawiatury oraz takimi zagadnieniami, jak hartowanie ciała, higiena i domowe sposoby na przeziębienie.

Oprócz wyżej wymienionych zabaw, omawiana produkcja zawiera w sobie garść rymowanek, wierszyków i kolorowanek, multimedialną bajkę oraz piosenkę o tytułowym eliksirze. Warto również dodać, że tak jak poprzednie części serii, tytuł ten został całkowicie pozbawiony scen przemocy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 9,99 PLN

Wymagania wiekowe Eliksir zamiany

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Eliksir zamiany

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 233 MHz
  • 32 MB RAM
  • Windows 98/2000/XP