Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Electroshift (PC)
OkładkaElectroshift (PC)

Electroshift PC

Pierwszoosobowa gra akcji z elementami RPG, utrzymana w retro-futurystycznym klimacie, inspirowanym takimi hitami, jak Dishonored i BioShock Infinite. Akcja gry toczy się w alternatywnej wersji Paryża, odbudowanego po nuklearnej apokalipsie.

Akcji | FPP | noir | FPS | elementy RPG | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Electroshift Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Old Sport Game Studios wydawca: Square-Enix / Eidos Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Electroshift

Dishonored

BioShock Infinite

Obcy: Izolacja

Electroshift to pierwszoosobowa gra akcji z elementami RPG, utrzymana w retro-futurystycznym klimacie, łączącym elementy nurtu steampunk oraz noir. Produkcja została stworzona przez niezależną ekipę Old Sport Game Studios przy wydatnym wsparciu koncernu Square Enix.

Akcja gry toczy się w alternatywnej wersji Paryża, który odbudowany po nuklearnej katastrofie stał się prawdziwym klejnotem umierającego świata i swoistym symbolem ludzkiej potęgi w walce z nieuchronną apokalipsą. Jednak i tu, pod maską powszechnego szczęścia, kryją się dziesiątki lat życia w fałszywej Utopii oraz ciche dramaty ludzi, umierających z powodu różnych epidemii oraz utrzymującego się promieniowania. Dodatkowo miasto to jest areną rywalizacji dwóch wrogich frakcji, które pod przykrywką dobrych intencji toczą ze sobą nieustanną walkę o bogactwo i władzę. W sam środek tej swoistej wojny domowej trafia bohater gry Jacob – który dzięki swym umiejętnościom ma niepowtarzalną okazję, aby powstrzymać szerzące się szaleństwo.

Pod względem mechaniki Electroshift wzorowany jest na tak kultowych tytułach, jak Dishonored, BioShock Infinite, czy ostatnie odsłony serii Fallout. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a rozgrywka toczy się w otwartym świecie, na który składa się miasto wraz z całą siecią podziemnych kanałów i ukrytych zakamarków. Mimo, że kluczową rolę w rozgrywce pełni akcja, napędzana jest ona przez rozbudowaną warstwę fabularną, tak więc w toku gry czeka na nas szereg zróżnicowanych zadań oraz rozmów z napotkanymi postaciami niezależnymi. W arsenale bohatera znalazła się cała masa klasycznych i futurystycznych broni, które wraz z postępami rozgrywki poddawać możemy rozmaitym ulepszeniom. Jednocześnie dysponujemy też szeregiem umiejętności specjalnych, które na wzór gier RPG pogrupowane zostały w typowe drzewka rozwoju i w toku gry także mogą być rozwijane.

Od strony technicznej Electroshift korzysta z dobrodziejstw, oferowanych przez czwartą generację silnika Unreal Engine, który pozwolił autorom na realizację wizji artystycznej bez konieczności poddania się ograniczeniom sprzętowym. Dzięki temu otwarty świat gry zmienia się dynamicznie i nieustannie żyje własnym życiem, a do każdego widzianego z oddali obiektu możemy dotrzeć, poddając się klimatycznej i mrocznej atmosferze postapokaliptycznego Paryża. W warstwie audio usłyszeć możemy pełny dubbing aktorski oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową autorstwa Thomasa Frosta, twórcy muzyki do gier, reklam oraz filmów fabularnych.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Electroshift: 16+