Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDWPPC
Okładka Ego Protocol (AND)

Ego Protocol

Opracowana przez rodzime studio Static Dreams gra logiczno-zręcznościowa, wyróżniona pierwszym miejscem w organizowanym przez serwis 1ndieWorld konkursie The Jam, w którym zadaniem twórców było przygotowanie produkcji inspirowanej polskim klasykiem Electro Body z 1992 roku.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | 2D | polskie | indie

Okładka Ego Protocol (AND)

data premiery gry:

13mar2015

AND

16mar2015

WP

20lip2015

PC

Ego Protocol to przygotowana z myślą o użytkownikach PC oraz urządzeń mobilnych gra logiczno-zręcznościowa, autorstwa niezależnego rodzimego studia Static Dreams. Gra zajęła pierwsze miejsce w organizowanym przez serwis 1ndieWorld konkursie The Jam, w którym zadaniem twórców było przygotowanie gry inspirowanej kultowym polskim klasykiem Electro Body z 1992 roku.

Podczas rozgrywki naszym celem jest takie manipulowanie otoczeniem, aby umożliwić bohaterowi dotarcie do celu i uniknąć czyhających na niego po drodze niebezpieczeństw. Każda z 45 plansz gry składa się z kilkunastu kwadratowych bloków, które na wzór klasycznych puzzli możemy przesuwać, torując naszej postaci drogę do końcowego teleportera. Oprócz bezpośredniego wpływu na otoczenie, w trakcie zabawy możemy wydawać bohaterowi proste polecenia, dzięki którym pokona on zastawione na niego pułapki czy upora się z przeciwnikami.

Rozgrywka toczy się w dość szybkim tempie i wymaga od graczy nie lada zręczności oraz refleksu, tym bardziej, że do końcowego wyniku liczy się również czas, a poziom trudności kolejnych labiryntów jest dosyć wysoki. Ego Protocol okraszony został klasyczną dwuwymiarową grafiką, wykonaną w ponurej kolorystyce, przypominającej wspomniane Electro Body.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Ego Protocol

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ego Protocol

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 3.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 610 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP(SP3)/7/8

PC
AND
WP