Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Eekeemoo: Splinters of the Dark Shard (PC)

Eekeemoo: Splinters of the Dark Shard

Zręcznościowa, platformowa gra akcji od studia Cogg Games Ltd, oparta na serii komiksów autorstwa Williama Morris-Juliena. Głównym bohaterem jest waleczny Eskimos Eekeemoo, ostatni ze starego zakonu eskimoskich wojowników.

Akcji | TPP | fantasy | platformówki 3D | elementy zręcznościowe | przygodowe gry akcji

Okładka Eekeemoo: Splinters of the Dark Shard (PC)

data premiery gry:

3mar2017

XONE

14mar2017

PC PS4

2sie2018

Switch

Eekeemoo: Splinters of the Dark Shard to dynamiczna platformówka 3D, zorientowana na toczenie licznych starć z wieloma przeciwnikami naraz i stworzona z myślą o platformie PC, XONE i PS4. Świat gry oparty został na serii komiksów autorstwa Williama Morris-Juliena (alias Willy MJ), opowiadających o przygodach walecznego Eskimosa Eekeemoo i jego przyjaciół. Pierwsza część serii, Eekeemoo and the Singing Stone, ukazała się w latach 2007-2008 jako komiks internetowy. Opisana w niej historia przedstawiona została bez użycia dialogów, co ułatwiło jej trafienie do międzynarodowej publiczności. Sukces przygód małego Eskimosa skłonił autora do stworzenia kolejnej części, nazwanej Eekeemoo in the Cloud City. Jakiś czas po niej do produkcji weszła część trzecia: Eekeemoo - Black Sun Rising, dla której założona została kampania na platformie Kickstarter, mająca na celu zebranie funduszy na wydanie kolorowe. W opisywanej grze spotkać możemy nie tylko tytułowego Eekeemoo, ale też inne znane z serii postacie, takie jak sympatyczny troll Yum Yum i księżniczka Nim.

Fabuła

Głównym bohaterem Eekeemoo: Splinters of the Dark Shard jest tytułowy Eekeemoo – młody Eskimos, mieszkaniec i jednocześnie lord protektor magicznej krainy zwanej Northern Light. Eekeemoo jest ostatnim przedstawicielem starożytnego eskimoskiego zakonu wojowników, luźno wzorowanego na wojownikach ninja. Jego dziedzictwo objawia się w nadludzkiej wręcz biegłości we wszelkich możliwych stylach fechtunku. Największym atutem naszego małego wojownika jest jednak nie umiejętność walki mieczem, a jego specjalne serce, zasilane mocą gwiazd. Nie tylko utrzymuje go ono przy życiu, ale i pozwala na unoszenie się w powietrzu oraz latanie z ogromną prędkością.

Akcja gry rozpoczyna się w momencie, gdy gwiaździste serce naszego bohatera zostaje skradzione przez złego Dark Sharda. Tajemniczy przeciwnik porywa też najlepszych przyjaciół Eskimosa: dobrodusznego trolla Yum Yuma, księżniczkę Nim oraz robota D-Bota. Uzbrojony w swoje niezawodne miecze, Eekeemoo musi wyruszyć w podróż po czterech światach aby uwolnić przyjaciół, odzyskać swoje serce i uwolnić świat od złowrogiej mocy Dark Sharda.

Mechanika

Opracowana z myślą o platformie PC, XONE i PS4 gra Eekeemoo: Splinters of the Dark Shard, to gra akcji zrealizowana w formie platformówki 3D. W trakcie rozgrywki przychodzi nam pokonywać najeżone pułapkami poziomy, w których aż roi się od różnego rodzaju nieprzyjaciół. Na naszej drodze stają całe hordy szeregowych przeciwników, oddziały silnych i wytrzymałych trolli, latające meduzopodobne istoty, kryształy strzelające śmiercionośnymi promieniami, a także wiele innych. Od czasu do czasu musimy też zmierzyć się z potężnym bossem, którego pokonanie wymaga zręczności i pomysłowości.

W drodze do celu przychodzi nam też pokonać dużą liczbę pułapek, takich jak wysuwające się spod ziemi kolce czy umieszczone na moście zapadnie. Niektóre z tych pułapek da się obrócić przeciwko naszym wrogom: jako że większość napotkanych przeciwników ślepo podąża w kierunku naszej postaci, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwabić oddział wrogów np. w strefę najeżoną wirującymi ostrzami. O ile my możemy spokojnie przeskoczyć ponad kręcącymi się nożami, wrodzy żołnierze zostają zdziesiątkowani, albo przynajmniej porządnie poranieni. Z unicestwionych przeciwników wylatują przydatne przedmioty, takie jak odnawiające zdrowie serduszka czy też złote monety.

Ciekawą mechaniką gry jest możliwość wcielania się w bohaterów, których udało nam się uwolnić z łap Dark Sharda. Wymiana Eekeemoo na trolla Yum Yuma pozwala nam grać wolniejszą, ale za to o wiele potężniejszą postacią. Uwolnienie księżniczki Nim daje nam z kolei dostęp do postaci atakującej na dystans przy pomocy magicznych kul energii.

Kwestie techniczne

Eekeemoo: Splinters of the Dark Shard oparte zostało na technologii popularnego wśród małych deweloperów silnika Unity 3D. Oprawa wizualna gry jest dość prosta, miejscami bardzo komiksowa. Przerywniki fabularne wyświetlane pomiędzy kolejnymi poziomami są raczej ubogie – zrealizowano je w formie statycznych plansz z podpisami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Eekeemoo: Splinters of the Dark Shard

Klasyfikacja PEGI Eekeemoo: Splinters of the Dark Shard

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Eekeemoo: Splinters of the Dark Shard

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Dual Core 3.1 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB Radeon HD 6870 lub lepsza, 700 MB HDD, Windows 7

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

+ dodatkowo (PS4): Intel Core i3 3.1 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB Radeon HD 6870 lub lepsza, 700 MB HDD, Windows 7

PC
PS4
XONE
Switch