Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Driftmoon (PC)

Driftmoon PC

Driftmoon to wyprodukowana przez niezależne studio Instant Kingdom casualowa gra cRPG. Akcja toczy się w fantastycznym świecie, którego mieszkańcom zagraża zapomniane zło. Mroczny król Ixal powrócił i gromadzi potężne siły.

RPG | fantasy | widok izometryczny | elementy przygodowe | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Driftmoon (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26lutego2013

Driftmoon jest projektem małżeństwa fińskich deweloperów – Anne i Villego Mönkkönenów, założycieli studia Instant Kingdom. Zgodnie z zamysłem twórców, gra łączy elementy cRPG i przygodówki w formie przystępnej dla szerokiego kręgu odbiorców z rynku tzw. casuali (okazjonalnych graczy).

Akcja Driftmoon osadzona została w fantastycznym świecie, nad którym zawisło wielkie niebezpieczeństwo. Dawno zapomniane zło powróciło. Mroczny król Ixal znów gromadzi siły zdolne do tego, by zniszczyć wszystko co piękne i dobre. Jego plany może pokrzyżować jedynie drużyna złożona z czworga egzotycznych bohaterów – robaczka świętojańskiego Fizza, pantery Velvet, wombata Charliego i niszczyciela światów Bibbiego. Egzotyczny kwartet wyrusza w długą i pełną przygód podróż w nieznane.

Kampania główna zapewnia od 10 do 30 godzin zabawy. Jak przystało na grę cRPG, rozgrywka opiera się na eksplorowaniu terenu, wykonywaniu zadań zlecanych przez postaci niezależne, toczeniu pojedynków z rozmaitymi rodzajami przeciwników oraz zdobywaniu doświadczenia pozwalającego rozwijać umiejętności bohaterów.

Driftmoon odznacza się utrzymaną w baśniowej kolorystyce oprawą wizualną. Trójwymiarowe środowisko graficzne nie odbiega poziomem wykonania od standardów casualowych produkcji. Na uwagę zasługują ręczne rysowane portrety postaci autorstwa Johanny Sundström oraz ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Garetha Meeka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Driftmoon

odpowiednia dla każdego wieku