Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3PCX360
Okładka Dream Chronicles (PS3)
OkładkaDream Chronicles (PS3)

Dream Chronicles

Dream Chronicles: The Endless Slumber

Przygodowa gra logiczna o baśniowym klimacie. Bohaterka gry Faye wyrusza na poszukiwania swojego męża i córki, którzy padli ofiarą złej czarodziejki Lilith. Podczas rozgrywki czeka nas seria logicznych łamigłówek i zręcznościowych minigierek.

Przygodowe | fantasy | ukryte przedmioty | elementy RPG | elementy logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dream Chronicles Premiera

21paź2010

X360 PS3 PC

producent: PlayFirst wydawca: Hudson Soft Strona oficjalna

Dream Chronicles to pierwsza część serii pod tym samym tytułem autorstwa studia KatGames. Podobnie jak inne pozycje z cyklu, jest ona klasyczną przygodówką z gatunku point’n’click, która przenosi nas w bajkowy świat zamieszkany przez wróżki. Większość czasu w Dream Chronicles spędzamy na rozwiązywaniu wyszukanych zagadek.

Pierwsze trzy części serii pozwalają nam wcielić się w Faye – kobietę wyruszającą na poszukiwanie swojego zaginionego męża i córki. Za zniknięcie najbliższych bohaterki odpowiada złowroga wróżka Lilith, która porwała i uwięziła rodzinę Faye w tajemniczym, równoległym wymiarze. Świat ten, żywcem wyjęty z baśniowego snu, jest w całości zamieszkany przez wróżki i wypełniony wymagającymi niemałego pomyślunku łamigłówkami. Nie zastanawiając się długo, nasza bohaterka postanawia odszukać najbliższych i raz na zawsze rozprawić się z Lilith.

Dream Chronicles opowiada nam początek zarysowanej w ramach cyklu historii. Jako Faye odkrywamy tajemniczy Wymiar Wróżek i kulisy intrygi, jaka kryje się za zniknięciem ukochanych bohaterki. Już na samym początku rozgrywki dowiaduje się ona, że jej mąż, Fidget, pochodzi tak naprawdę z rodziny wróżek i od dłuższego czasu jest obiektem zazdrosnych uczuć ze strony podstępnej Lilith, którą miał niegdyś poślubić. Kobieta decyduje się na porwanie nie tylko z zazdrości – chce ona wykorzystać moc małżonka Faye, by sprawować kontrolę nad swoimi ludem.

Większość czasu zabawy spędzamy w zagadkowej Wiosce Życzeń, by na koniec zmierzyć się z Lilith w jej najeżonej pułapkami posiadłości. Rozgrywka sprowadza się głównie do rozwiązywania wymyślnych łamigłówek, przywodzących nieco na myśl swoim charakterem te znane z popularnego cyklu Myst. Od czasu do czasu napotykamy na swojej drodze inne postacie, ale interakcja z nimi ma charakter szczątkowy – Dream Chronicles jest więc produkcją przeznaczoną raczej dla osób preferujących samotne potyczki z zagadkami niż uwielbiających pełne zwrotów akcji fabuły i cięte dialogi. Cechą charakterystyczną gry jest jej wysoki poziom trudności, ale w kluczowych momentach zawsze możemy liczyć na komentarz Faye, który stanowi pewną pomoc i wskazuje kierunek w jakim musimy podążać, by znaleźć rozwiązanie.

Podczas zabawy odwiedzimy 18 plansz, z których każda stawia przed nami oddzielne wyzwanie. Oprawa graficzna tytułu to właściwie wyłącznie statyczne, ale narysowane w sposób przyjemny dla oka tła – dzięki tej staroświeckiej technologii Dream Chronicles może się jednak poszczycić wyjątkowo niskimi wymaganiami sprzętowymi.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Dream Chronicles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Dream Chronicles Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 700 MHz
  • 128 MB RAM
  • 40 MB HDD
  • Windows XP/Vista
X360
PS3
PC