Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Dragon Quest (Switch)
OkładkaDragon Quest (Switch)

Dragon Quest Switch

Odświeżona wersja wydanej w 1986 roku gry jRPG. W czasie przygody w Dragon Quest gracz wciela się młodego bohatera, któremu powierzona została misja uratowania królestwa Alefgard. Za grę odpowiada Square-Enix.

RPG | fantasy | turowe | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Quest Premiera Switch

27września2019

Nintendo eShop

27września2019

producent: Square-Enix / Eidos wydawca: Square-Enix / Eidos Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Dragon Quest to gra należąca do gatunku jRPG. Stanowi ona odświeżoną wersję tytułu pierwotnie wydanego w 1986 roku. W czasie przygody gracz wciela się w młodego bohatera, któremu powierzona została misja uratowania królestwa Alefgard. Za opracowanie i wydanie produkcji odpowiada studio Square Enix.

Fabuła

Historia opisana w Dragon Quest ma miejsce w królestwie Alefgard. Za sprawą obiektu Ball of Light kraina ta była chroniona przed mrokiem. Sytuacja ta ulega zmianie, kiedy to Dragonlord kradnie przedmiot, a świat pogrąża się w ciemności.

Gracz wciela się w postać herosa, którego zadaniem jest pokonanie Dragonlorda i przywrócenie równowagi w królestwie.

Mechanika

Rozgrywka ukazana w Dragon Quest jest niezwykle prosta. Gracz obejmuje kontrolę nad bohaterem i eksploruje świat gry. Alefgard jest skonstruowany w taki sposób, by odkrywać go stopniowo – każdy jego obszar jest bowiem zamieszkały przez kreatury o różnym poziomie doświadczenia. Odwiedzenie niektórych regionów możliwe jest więc tylko, gdy protagonista jest odpowiednio rozwinięty.

Walki odbywają się w trybie turowym i tylko w układzie jeden na jeden. Protagoniście możemy wydać tylko cztery komendy - walki, rzucenia zaklęcia, użycia przedmiotu i ucieczki.

Kwestie techniczne

Dragon Quest w stosunku do oryginału nie doczekało się zmian pod względem grafiki. Usprawniono natomiast sterowanie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dragon Quest: 12+