Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Dora the Explorer: Super Star Adventures (GBA)

Dora the Explorer: Super Star Adventures GBA

Dora the Explorer: Super Star Adventures jest grą zręcznościowo-przygodową, adresowaną do najmłodszych użytkowników. Inspiracją do stworzenia tej pozycji był edukacyjny serial telewizyjny, emitowany od roku 2000.

Zręcznościowe | seriale animowane | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Dora the Explorer: Super Star Adventures (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

29listopada2004

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dora the Explorer: Super Star Adventures jest grą zręcznościowo-przygodową, adresowaną do najmłodszych użytkowników konsoli GBA. Inspiracją do stworzenia tej pozycji był edukacyjny serial telewizyjny (Dora the Explorer), emitowany od roku 2000. Tytułowa bohaterka to siedmioletnia Dora, którą wraz z jej nierozłączną małpką Bootsem spotkać można w trakcie ciągłego poszukiwania przygód. Użytkownik przyłącza się do małej odkrywczyni i jej przyjaciół, wyruszających na Super Star Adventures. Wyprawa oferuje swoim członkom zdobywanie wiedzy poprzez świetną zabawę w gronie przyjaciół oraz zawieranie nowych znajomości.

Aby podjąć wyzwanie Dora, poza wsparciem technicznym w postaci mapy i zawartości plecaka, w szczególności potrzebuje pomocy sześciu Explorer Stars. Każda z nich cechuje się specjalnymi umiejętnościami, np. śpiewaniem, a ich siłę wykorzystać można jedynie, gdy ma się je w posiadaniu. Dlatego obok rozwiązywania problemów, radzenia sobie z zagadkami i przemieszczania się z miejsca na miejsce, głównym zadaniem gracza jest łapanie super gwiazdek. Developerzy udostępnili młodym użytkownikom siedem ekscytujących poziomów, zawierających dwadzieścia jeden mini-gier. Mali odkrywcy mają tu szansę między innymi na spenetrowanie jeziora, zamieszkiwanego przez krokodyla, bądź zachwycania się ogrodem pełnym wonnych kwiatów.

Co jest niezwykle ważne, niniejsza pozycja nie wywołuje u dziecka frustracji, spowodowanej niemożnością przejścia na kolejny level z powodu nieukończenia poprzedniego. Producenci rozwiązali ten problem udostępniając możliwość wyboru dowolnej kolejności poziomów, wedle własnych upodobań. Ponadto gra nie posiada opcji zapisu raz zdobytej punktacji, dlatego umożliwia niekończącą się zabawę w kolorowym świecie, będącym reminiscencją serialowego pierwowzoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Dora the Explorer: Super Star Adventures

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.