Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOS
Okładka Doom II RPG (iOS)
OkładkaDoom II RPG (iOS)

Doom II RPG iOS

Oparty na kultowej strzelaninie FPS firmy id Software, pierwszoosobowy RPG z turowym systemem walki, będący kontynuacją prostej gry Java z 2005 roku. Fabuła przenosi nas ponownie do opanowanej przez potwory z innego wymiaru bazy wojskowej na Marsie.

RPG | FPP | science fiction | turowe | klasyczne RPG | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Doom II RPG Premiera iOS

8lutego2010

App Store

8lutego2010

producent: id Software wydawca: id Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Doom II RPG

Wolfenstein RPG

Doom II RPG to kolejna próba połączenia legendy jednej z najsłynniejszych strzelanin FPS w historii z elementami prostej gry RPG. Tytuł jest bezpośrednią kontynuacją gry, która zadebiutowała w 2005 roku na telefonach komórkowych z obsługą Javy, lecz w przeciwieństwie do niej pojawił się wyłącznie na nowoczesnych urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Podobnie jak pierwszy Doom RPG oraz wydany w 2008 roku Wolfenstein RPG, gra jest efektem współpracy studia Fountainhead Entertainment z oryginalnymi twórcami Dooma – studiem id Software.

Chronologicznie rzecz biorąc, akcja gry toczy się przed wydarzeniami ukazanymi w Doomie RPG. W wyniku tajnych eksperymentów laboratoria badawcze korporacji UAC na Marsie, Księżycu i Ziemi zostały opanowane przez zastępy demonów oraz krwiożerczych zombie. Do zbadania sytuacji wysłana zostaje ekipa, złożona z komandosów i naukowca. Po przybyciu na miejsce zespół jednak rozdziela się, a podczas samej rozgrywki gracz zdany jest już tylko na siebie. Jego zadaniem będzie zbadanie przyczyn niewyjaśnionych zdarzeń i wydostanie się z bazy w jednym kawałku.

Przystępując do zabawy wybieramy jednego z trzech dostępnych bohaterów, a są nimi: sierżant Stan Blazkovicz (potomek B.J Blazkovicza z serii Wolfenstein), major Kira Morgan oraz naukowiec Riley O’Conner. Każda z postaci wyróżnia się oczywiście nieco innymi parametrami początkowymi. Akcja ukazana jest w perspektywie pierwszoosobowej i sprowadza się do przemierzania kolejnych lokacji na Księżycu, Ziemi oraz w samym sercu piekła, rozwiązywania prostych zagadek oraz wchodzenia w interakcję z ocalałymi, celem zdobycia niezbędnych informacji. Oczywiście nie zabraknie też walki z rozmaitymi przeciwnikami, wśród których znajdą się potwory znane z gier serii Doom (np. Pinky, Cacodemon, Revenant), jak i całkiem nowe (np. Sawcubus, Sentinel). Walka zrealizowana została w systemie turowym, a jej kluczowym elementem jest wykorzystanie odpowiedniej broni we właściwym czasie.

W toku rozgrywki, wraz z każdym zabitym potworem bohaterowie zyskują doświadczenie, awansując na kolejne poziomy postaci i poprawiając swe indywidualne statystyki. Nowe bronie, amunicję bądź apteczki znaleźć możemy przeszukując zwłoki naszych ofiar lub korzystając z napotykanych maszyn dystrybucyjnych. Twórcy przygotowali też szereg dodatkowych mini-gier, polegających np. na hakowaniu systemów bezpieczeństwa lub wrogich robotów. Pozwalają one na rozwijanie niektórych umiejętności i dają dostęp do specjalnych bonusów, takich jak niższe ceny towarów czy specjalne nano-drinki, pozwalające czasowo podnieść statystyki postaci lub zapewnić sobie nietykalność.

Pod względem oprawy Doom II RPG na iOS stoi na dość przeciętnym poziomie, graficznie przypominając oryginalnego Dooma II sprzed ponad dekady. Wykorzystany w grze arsenał broni także został zaczerpnięty głównie z dwóch pierwszych gier serii (choć znalazło się miejsce także dla Soul Cube’a, znanego z Dooma 3). Jedyną nową bronią jest specjalny pistolet na wodę święconą, który może być uzupełniany we wszelkich źródłach wody i wykorzystywany także do leczenia postaci.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Doom II RPG: 12+