Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Doodle Kingdom (PC)
OkładkaDoodle Kingdom (PC)

Doodle Kingdom PC

Kolejna odsłona popularnej serii gier logicznych firmy JoyBits, polegających na kreatywnym łączeniu różnorakich elementów, celem uzyskania zupełnie nowych przedmiotów.

Logiczne | 2D | indie

Doodle Kingdom Premiera PC

25listopada2013

producent: JoyBits wydawca: JoyBits Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Doodle Kingdom to kolejna odsłona oryginalnej gry logicznej, spopularyzowanej na urządzeniach mobilnych. W tej części serii twórcy ze studia JoyBits zabierają nas w podróż do średniowiecznego królestwa fantasy.

Ogólna koncepcja gry pozostała niezmieniona i polega na dopasowywaniu do siebie różnych elementów, celem stworzenia nowego przedmiotu, organizmu lub idei czy pojęcia abstrakcyjnego. Elementy podzielone są na szereg grup tematycznych, a kolejnych fuzji dokonywać możemy zarówno między przedmiotami znajdującymi się w różnych kategoriach, jak i w ramach tej samej grupy. Odkrycie nowego połączenia sygnalizowane jest krótką animacją oraz podpisem, będącym zabawnym cytatem opisującym dany element.

W Doodle Kingdom bierzemy udział w niesamowitej przygodzie fantasy, tworząc przy pomocy szeregu fuzji swoje własne królestwo, pełne zamków, rycerzy, smoków i czarnoksiężników. Podczas zabawy wyhodujemy m.in. cztery gatunki smoków, przywrócimy chwałę rodzinnemu zamkowi lub wcielimy się w nekromantę, niszcząc kwitnące wokół krainy. Prócz tradycyjnych, znanych z poprzednich odsłon trybów gry, autorzy wprowadzili zupełnie nowy wariant rozgrywki, zwany trybem „biegowym”. Mamy w nim możliwość – po uprzednim wyposażeniu swojego rycerza w odpowiednie atrybuty – wziąć udział w batalii z hordami potworów i potężnymi bossami. Zabawa w tym trybie przypomina nieco klasyczne, zręcznościówki typu beat'em up, znane z salonów gier.

Oprawa graficzna przygotowana została w charakterystycznym dla poprzednich produkcji JoyBits stylu. Prosta, kolorowa i przyjemna dla oka potrafi przyciągnąć zarówno starszych, jak i młodszych graczy. W Doodle Kingdom przemodelowano jednak interfejs, który teraz przypomina mapę królestwa. Zmieniono także nieco styl rozgrywki, dzięki czemu kolejne łamigłówki nie są już tak oderwane od siebie, lecz łączą się w całość poprzez opartą na questach historię fabularną. Edycja przeznaczona dla systemu Windows obsługuje ekrany dotykowe i jest w pełni kompatybilna z wersją dedykowaną systemowi Windows Phone. Dzięki możliwości zapisu w chmurze, zabawę da się kontynuować na dowolnym urządzeniu pracującym pod kontrolą jednego z tych systemów.

Tryb gry: single player  

Nośnik: dystybucja cyfrowa

Doodle Kingdom cena w dniu premiery: 17,99 PLN

Wymagania wiekowe Doodle Kingdom: 12+

Doodle Kingdom Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Windows 8