Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCANDiOS
Okładka Dog Sled Saga (PC)
OkładkaDog Sled Saga (PC)

Dog Sled Saga

Zręcznościówka traktująca o wyścigach psich zaprzęgów, opracowana przez dwuosobowy zespół deweloperski. Akcja Dog Sled Saga rozgrywa się w na stokach potężnej góry, której historię, legendy i sekrety odkrywamy w trakcie zabawy.

Wyścigi | elementy zręcznościowe | psy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dog Sled Saga Premiera

21wrz2016

AND

22wrz2016

iOS PC

Dog Sled Saga to zręcznościówka opowiadająca o wyścigach psich zaprzęgów. Grę – powstałą z myślą o platformie PC, iOS i AND – opracował duet w składzie Dan FitzGerald oraz Lisa Bromie.

Fabuła

Gracze wcielają się w maszera, czyli osobę prowadzącą psi zaprzęg. Akcja rozgrywa się na stokach potężnej góry – miejsce to ma własną historię, legendy i sekrety, które odkryjemy w trakcie zabawy. Autorzy pełnymi garściami czerpali z bogatej historii wyścigów psich zaprzęgów, co zapewniło produkcji atrakcyjną warstwę fabularną.

Mechanika

Rozgrywka polega przede wszystkim na prowadzeniu zaprzęgu podczas kolejnych wyścigów. Naszym zadaniem jest rzucanie smacznych kostek w taki sposób, aby pędzące psy mogły je złapać w locie. Głodne zwierzaki zaczynają zwalniać, ale musimy je karmić rozważnie, gdyż posiadany przez nas zasób smakołyków jest ograniczony. Jeśli przegłodzimy psy, to uzyskamy słaby czas, ale z drugiej strony, jeśli przesadzimy z tempem rzucania kostek, to może nam ich zabraknąć na długo przed metą. Zawody urozmaicane są przez liczne przeszkody porozrzucane po trasach. Nasze postępy oceniane są niezależnie przez fanów, media, władze poszczególnych lig oraz przez tajemniczą gildię maszerów.

Zabawa nie kończy się jednak na samych wyścigach. W Dog Sled Saga na platformę PC, iOS i AND zajmujemy się również zarządzaniem naszą sforą – za zarobione pieniądze kupujemy nowe psy, opłacamy składki członkowskie potrzebne do uczestnictwa w lepszych ligach oraz nabywamy przedmioty wspomagające rozwój podopiecznych. Staranna opieka nad czworonogami sprawia, że są w doskonałej kondycji i odwdzięczają się posłuszeństwem. Jeśli je zaniedbujemy, to najpierw zaczynają biec wolniej, a później odmawiają nawet słuchania naszych poleceń. Każdy pies posiada własne imię, wygląd, osobowość oraz umiejętności, a wszystko to zostało zaprojektowane tak, aby gracze naprawdę przywiązywali się do czworonogów.

Kwestie techniczne

Gra Dog Sled Saga jest w pełni dwuwymiarowa, a rozgrywkę obserwujemy w widoku z boku. Poza trybem dla pojedynczego gracza, dostępne są również rozgrywki multiplayer.

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 2,2 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dog Sled Saga: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
AND
iOS