Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Digital Combat Simulator: P-51D Mustang (PC)

Digital Combat Simulator: P-51D Mustang PC

DCS: P-51D Mustang

Trzecia odsłona cyklu Digital Combat Simulator. Autorzy tym razem postawili na P-51D Mustang, czyli myśliwiec z okresu II wojny światowej znany również jako „Cadillac przestworzy".

To jest dodatek do gry Digital Combat Simulator World.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty

PC Windows
Okładka Digital Combat Simulator: P-51D Mustang (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8października2012

7stycznia2013

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Digital Combat Simulator: P-51D Mustang to symulator studyjny, czyli gra, która koncentruje się na tylko jednej maszynie, ale w zamian odtwarza jej działanie w bezkompromisowy sposób i z niezwykłym przywiązaniem do detali. Jest to kolejna produkcja autorstwa rosyjskiego studia Eagle Dynamics, znanego z tytułów takich jak Lock On: Modern Air Combat czy serii Flanker.

Gra jest pierwszą odsłoną serii, która zamiast na nowoczesnej maszynie koncentruje się na samolocie historycznym. P-51D Mustang, znany również jako „Cadillac przestworzy", to amerykański jednosilnikowy myśliwiec, który był używany przez lotnictwo Stanów Zjednoczonych oraz ich sojuszników zarówno podczas II wojny światowej, jak i Wojny koreańskiej. Konstrukcja tej maszyny była tak udana, że produkcję ostatniego model zamknięto dopiero w 1986 roku, czyli 46 lat po dacie pierwszego oblotu.

Digital Combat Simulator: P-51D Mustang to czystej krwi symulator i priorytetem dla twórców w było osiągnięcie maksymalnego możliwego realizmu. Dlatego kontrolujący lot silnik fizyczny bazuje na szczegółowych danych aerodynamicznych. Dodatkową atrakcją jest w pełni interaktywny kokpit, za pomocą którego możemy kontrolować samolot w ten sam sposób, co prawdziwi piloci. P-51D Mustang to maszyna znacznie mniej skomplikowana niż te, które były bohaterkami poprzednich odsłon serii, co nie zmienia faktu, że nauce sterowania i tak trzeba poświęcić sporo czasu. Na szczęście w opanowaniu podstaw pilotażu pomagają rozbudowane misje treningowe. Poza kampanią i pojedynczymi misjami gra oferuje również rozbudowany tryb multiplayer. Co ciekawe, na jednym serwerze mogą się bawić posiadacze wszystkich odsłon cyklu.

Symulator korzysta z tego samego silnika graficznego co poprzednie odsłony cyklu, choć nie obyło się bez wielu ulepszeń. Tekstury są teraz znacznie ostrzejsze, na teren nad którym latamy jest bardziej szczegółowy. Zabawę przedłuża dołączony do gry rozbudowany edytor pozwalający ma tworzenie własnych misji oraz kampanii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Digital Combat Simulator: P-51D Mustang

Klasyfikacja PEGI Digital Combat Simulator: P-51D Mustang

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Digital Combat Simulator: P-51D Mustang

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 3 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 7 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Borderlands 2, Call of Duty: Black Ops II, The Walking Dead) 9/10/12
Wieści ze świata (Borderlands 2, Call of Duty: Black Ops II, The Walking Dead) 9/10/12

wiadomość9 października 2012

Dziś piszemy m.in. o premierze dodatku DLC do gry Borderlands 2, mapie Nuketown 2025 w Call of Duty: Black Ops II, przesunięciu daty premiery Rayman Legends, a także jutrzejszym debiucie czwartego epizodu The Walking Dead. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.