Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Digital Combat Simulator: P-51D Mustang (PC)
OkładkaDigital Combat Simulator: P-51D Mustang (PC)

Digital Combat Simulator: P-51D Mustang PC

DCS: P-51D Mustang

Trzecia odsłona cyklu Digital Combat Simulator. Autorzy tym razem postawili na P-51D Mustang, czyli myśliwiec z okresu II wojny światowej znany również jako „Cadillac przestworzy".

To jest dodatek do gry Digital Combat Simulator World.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Digital Combat Simulator: P-51D Mustang Premiera PC

8października2012

pudełko PL

7stycznia2013

producent: Eagle Dynamics wydawca: Eagle Dynamics wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Digital Combat Simulator: P-51D Mustang

Falcon 4.0

Mig Alley

Flanker 2.0

Digital Combat Simulator: P-51D Mustang to symulator studyjny, czyli gra, która koncentruje się na tylko jednej maszynie, ale w zamian odtwarza jej działanie w bezkompromisowy sposób i z niezwykłym przywiązaniem do detali. Jest to kolejna produkcja autorstwa rosyjskiego studia Eagle Dynamics, znanego z tytułów takich jak Lock On: Modern Air Combat czy serii Flanker.

Gra jest pierwszą odsłoną serii, która zamiast na nowoczesnej maszynie koncentruje się na samolocie historycznym. P-51D Mustang, znany również jako „Cadillac przestworzy", to amerykański jednosilnikowy myśliwiec, który był używany przez lotnictwo Stanów Zjednoczonych oraz ich sojuszników zarówno podczas II wojny światowej, jak i Wojny koreańskiej. Konstrukcja tej maszyny była tak udana, że produkcję ostatniego model zamknięto dopiero w 1986 roku, czyli 46 lat po dacie pierwszego oblotu.

Digital Combat Simulator: P-51D Mustang to czystej krwi symulator i priorytetem dla twórców w było osiągnięcie maksymalnego możliwego realizmu. Dlatego kontrolujący lot silnik fizyczny bazuje na szczegółowych danych aerodynamicznych. Dodatkową atrakcją jest w pełni interaktywny kokpit, za pomocą którego możemy kontrolować samolot w ten sam sposób, co prawdziwi piloci. P-51D Mustang to maszyna znacznie mniej skomplikowana niż te, które były bohaterkami poprzednich odsłon serii, co nie zmienia faktu, że nauce sterowania i tak trzeba poświęcić sporo czasu. Na szczęście w opanowaniu podstaw pilotażu pomagają rozbudowane misje treningowe. Poza kampanią i pojedynczymi misjami gra oferuje również rozbudowany tryb multiplayer. Co ciekawe, na jednym serwerze mogą się bawić posiadacze wszystkich odsłon cyklu.

Symulator korzysta z tego samego silnika graficznego co poprzednie odsłony cyklu, choć nie obyło się bez wielu ulepszeń. Tekstury są teraz znacznie ostrzejsze, na teren nad którym latamy jest bardziej szczegółowy. Zabawę przedłuża dołączony do gry rozbudowany edytor pozwalający ma tworzenie własnych misji oraz kampanii.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Digital Combat Simulator: P-51D Mustang

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Digital Combat Simulator: P-51D Mustang Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 3 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 7 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7