Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Digital Combat Simulator: Fw 190 D-9 Dora (PC)

Digital Combat Simulator: Fw 190 D-9 Dora PC

DCS: Fw 190 D-9 Dora

Kolejny zaawansowany symulator lotu, współpracujący ze stworzonym przez Eagle Dynamics modułem DCS: World. Następna odsłona gry poświęcona została legendarnemu niemieckiemu myśliwcowi z okresu II wojny światowej: Focke-Wulf Fw 190 D-9.

To jest dodatek do gry Digital Combat Simulator World.

Symulacje | II wojna światowa | samoloty

PC Windows
Okładka Digital Combat Simulator: Fw 190 D-9 Dora (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28października2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

DCS: Fw 190 D-9 Dora jest kolejnym symulatorem lotu, wydanym w ramach popularnego modułu DCS: World. Ta wykreowana w 2012 roku przez firmę Eagle Dynamics platforma, integruje wszystkie gry wydane w ramach serii Digital Combat Simulator, pozwalając na wspólną zabawę pilotów różnych maszyn.

Tym razem w sferze zainteresowania twórców znalazł się jednomiejscowy, jednosilnikowy niemiecki myśliwiec Focke-Wulf Fw 190. Ten popularny dolnopłat z okresu II wojny światowej produkowany był w latach 1941-45 w ponad 20 tysiącach egzemplarzy oraz kilkudziesięciu (!) różnych wersjach, zaś jedną z najbardziej znanych był model D-9, zwany potocznie Dora. Samoloty tego typu wykorzystywane były przez siły powietrzne nie tylko Niemiec, ale także m.in. Francji, Turcji, Węgier czy Związku Radzieckiego. Spora liczba maszyn zdobytych w trakcie działań wojennych przez aliantów (USA, Wielka Brytania), posłużyła do lotów porównawczych i badań nad zastosowanymi w nich technologiami. Ciekawostkę stanowi fakt, iż w latach 1996-2007 powstało ok. 20 sztuk repliki, która w niemal 98% była zgodna z oryginalną konstrukcją.

Pod względem mechaniki gra DCS: Fw 190 D-9 Dora wpisuje się w standardy, wykreowane przez poprzednie odsłony serii. Otrzymujemy więc zaawansowany technicznie, sandboksowy symulator lotu, w którym najważniejszym elementem jest realizm symulacji. Podczas zabawy przyjdzie nam toczyć pojedynki głównie z amerykańskimi myśliwcami P-51D Mustang, które stanowiły pod koniec II wojny światowej głównego rywala Focke-Wulfa. Oprócz szeregu misji przygotowanych przez autorów i przeznaczonych zarówno do zabawy w pojedynkę, jak i w trybie wieloosobowym, otrzymujemy do dyspozycji tradycyjny, rozbudowany edytor, pozwalający wykreować kolejne scenariusze na bazie określonych przez nas warunków i parametrów.

W grze odwzorowano w najdrobniejszych szczegółach konstrukcję Fw 190. Jej najważniejszym elementem jest oczywiście obsługiwany przy pomocy myszy sześciostopniowy kokpit, zapewniający pełną swobodę ruchu. Na zewnątrz samolotu wyraźnie widoczne jest zaś w pełni animowane podwozie oraz takie elementy, jak klapy, lotki czy stateczniki. Nie zapomniano rzecz jasna o realistycznym odtworzeniu uzbrojenia, silnika, systemów łączności czy też kilku wariantów oryginalnego malowania samolotu. Zaawansowany model lotu bazuje na podstawach, wykreowanych na potrzeby Su-25 i rozwijanych w kolejnych produktach serii, takich jak A-10C Warthog czy P-51D Mustang. Tytuł zapewnia pełne wsparcie dla szerokiej gamy kontrolerów gry i współpracuje z interfejsem Steam VR, wykorzystującym m.in. wirtualne gogle Oculus Rift.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 9,1 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Digital Combat Simulator: Fw 190 D-9 Dora

Wymagania wiekowe Digital Combat Simulator: Fw 190 D-9 Dora

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Digital Combat Simulator: Fw 190 D-9 Dora

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 560 GTX lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows Vista/7/8 (64-bitowe)
  • połączenie internetowe