Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3iOSPC
Okładka Derrick the Deathfin (PS3)

Derrick the Deathfin

Derrick the Deathfin to pełna humoru gra zręcznościowa opowiadająca o historii pewnego młodego rekina, szukającego zemsty na ludziach. Tytuł oferuje ponad trzydzieści poziomów umieszczonych w jedenastu różnych scenografiach.

Zręcznościowe | platformówki

Okładka Derrick the Deathfin (PS3)

data premiery gry:

9paź2012

PS3

22sty2013

PC

6gru2017

iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Derrick the Deathfin to niecodzienna gra zręcznościowa, w której sterujemy szalonym, spragnionym zemsty na ludziach rekinem. Program opracowało studio Different Tuna we współpracy z brytyjskim artystą Ronzo. Producenci przy tworzeniu gry inspirowali się takimi tytułami jak Ecco the Dolphin oraz serią Sonic the Hedgehog.

Głównym bohaterem historii jest młody rekin, który szuka zemsty za śmierć swoich rodziców. Ci ostatni zostali złapani przez rybaków, a następnie przerobieni na zupę. Zdruzgotany tym faktem rekin wypływa w pełną niebezpieczeństw przygodę, z mocnym postanowieniem, że zniszczy wszystko, co zostało stworzone ręką ludzką.

Rozgrywka koncepcją przypomina cykl z niebieskim jeżem w roli głównej. Rekin ma do pokonania ponad trzydzieści poziomów rozmieszczonych w jedenastu różnorodnych scenografiach. Ryba potrafi skakać, pływać z zawrotną prędkością, a nawet rozwiązywać proste łamigłówki polegające między innymi na podłożeniu bomby pod platformę wiertniczą. Równocześnie bohater pożywia się mniejszymi rybami, a z tymi większymi dzielnie walczy.

Tytuł wyróżnia się niecodzienną oprawą wizualną, bowiem cały świat gry został stworzony z papieru, zaś modele poszczególnych postaci ręcznie złożył brytyjski artysta Ronzo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Derrick the Deathfin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Derrick the Deathfin

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • Sony Entertainment Network
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GS lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7/8
PS3
PC
iOS