Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Dance Magic (PS3)
OkładkaDance Magic (PS3)

Dance Magic PS3

Gra muzyczno-zręcznościowa, wykorzystująca kontroler ruchu PlayStation Move. W trackie rozgrywki uczestniczymy dwuosobowych bitwach tanecznych, od których zależeć będzie los świata. Gracze mogą „atakować” swoich przeciwników oraz stosować różnego rodzaju komba i specjalne ruchy.

Zręcznościowe | muzyczne | na 2 osoby | taneczne | PlayStation Move | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dance Magic Premiera PS3

8stycznia2013

producent: Targem wydawca: Gaijin Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dance Magic to gra zręcznościowo-muzyczna, pozwalająca uczestniczyć graczom w bitwach tanecznych, od których zależeć będzie los świata. Za jej produkcję odpowiada rosyjskie studio Targem Games, które znane jest bliżej dzięki grom, takim jak Battle VS Chess czy Planets Under Attack. Dance Magic jest pierwszym tytułem w katalogu dewelopera wykorzystującym kontroler PlayStation Move.

W niedalekiej przyszłości, naukowcy odkryli sposób na pobieranie nowego rodzaju biologicznej energii z tańca. Najlepsi tancerze wykorzystują tę technologię w „bitwach:, które decydują o kierunku rozwoju świata, eliminując w ten sposób potrzebę konfliktów zbrojonych. Niestety, w pokojowym turnieju pojawia się tajemniczy zawodnik, planujący użyć zgromadzoną w nim energię do swych niecnych celów. Gracze muszą więc go powstrzymać, wykorzystując swoje najbardziej efektowne triki i figury.

Model rozgrywki jest dość prosty, ale wprowadza kilka oryginalnych rozwiązań, jakich nie spotkamy u innych przedstawicieli gatunku. W trakcie zabawy naszym zdaniem jest pokonanie drugiego zawodnika widocznego na ekranie. Gracze naciskają odpowiednie kombinacje przycisków (opcjonalnie mogą używać do tego celu kontrolera Move), które pojawiają się w zależności od tempa odtwarzanej muzyki. Zarówno nasz awatar jaki oponent posiadają pasek życia. Jeżeli spadnie on do zera przegrywamy walkę. Gracze wybierając odpowiednie komba mogą atakować lub używać tarczy chroniącej przed zagrywkami konkurenta. Każdy z siedmiu zawodników, specjalizujących się w innym rodzaju tańca, posiada własny zestaw specyficznych umiejętności. Dzięki zdobywanym w walkach akcesoriach możemy zmieniać dodatkowo ich wygląd zewnętrzny. Tańczymy w wielu różniących się od siebie lokacjach, takich jak dach wieżowca, gotycki zamek czy podziemna krypta. Do naszej dyspozycji oddano kilka trybów zabawy. Nie zabrakło możliwość konkurowania z innymi graczami – lokalnie lub za pośrednictwem sieci, a także porównywania swoich wyników z innymi dzięki tablicom najlepszych zawodników.

Ścieżka dźwiękowa składa się w większość z utworów mało znanych wykonawców. Plusem jest jednak to, że w grze możemy uruchomić własne piosenki, przenosząc je w formacie mp3 na dysk konsoli. Trójwymiarowa oprawa graficzna tytułu nie zachwyca wykonaniem, ale nie odbiega znacząco od standardów prezentowanych przez podobne gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Dance Magic: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dance Magic Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move