Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360PC
Okładka Cute Things Dying Violently (X360)

Cute Things Dying Violently

Cute Things Dying Violently to gra logiczna z elementami zręcznościowej platformówki, stworzona przez niezależne studio deweloperskie ApathyWorks.

Logiczne | platformówki | 2D | elementy zręcznościowe | indie

Okładka Cute Things Dying Violently (X360)

data premiery gry:

24sie2011

X360

17lip2012

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cute Things Dying Violently to druga po Around the World gra w dorobku studia ApathyWorks, którego założycielem i jedynym pracownikiem jest Alex Jordan. Tym razem deweloper zdecydował się stworzyć grę logiczną z elementami platformówki.

Głównymi bohaterami Cute Things Dying Violently są małe, sympatyczne stworki, które próbują wydostać się z pełnego pułapek miejsca, do którego trafiły za sprawą rozwścieczonego robota. Gracz ma za zadanie pomóc im ominąć rozmaite śmiercionośne przeszkody i mechanizmy, by dotrzeć do windy prowadzącej na następny poziom.

Podczas zabawy należy wykazać się pomysłowością w wykorzystaniu dostępnych przyrządów i elementów otoczenia, a także sporym refleksem, bo stworki odznaczają się sporą ruchliwością i łatwo pakują się w problemy. Na odblokowanie czekają 24 osiągnięcia, najczęściej dokumentujące zabawne sytuacje na ekranie. W trybie single player gra oferuje 60 plansz, których liczbę zwiększyć można dzięki prostemu edytorowi.

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Cute Things Dying Violently utrzymana jest w kreskówkowej stylistyce. Wydarzenia ukazane są w klasycznym dla platformówek bocznym rzucie. Działaniom podejmowanym przez gracza towarzyszą liczne efekty wizualne, a śmierci stworków towarzyszy obficie rozbryzgująca się na ekranie krew.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Cute Things Dying Violently

Wymagania wiekowe Cute Things Dying Violently

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Cute Things Dying Violently

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live Indie Games
X360
PC