Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360PC
Okładka Cute Things Dying Violently (X360)
OkładkaCute Things Dying Violently (X360)

Cute Things Dying Violently

Cute Things Dying Violently to gra logiczna z elementami zręcznościowej platformówki, stworzona przez niezależne studio deweloperskie ApathyWorks.

Logiczne | platformówki | 2D | elementy zręcznościowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cute Things Dying Violently Premiera

24sie2011

X360

17lip2012

PC

Gry podobne do Cute Things Dying Violently

Trine

Super Meat Boy

Castle Crashers

Cute Things Dying Violently to druga po Around the World gra w dorobku studia ApathyWorks, którego założycielem i jedynym pracownikiem jest Alex Jordan. Tym razem deweloper zdecydował się stworzyć grę logiczną z elementami platformówki.

Głównymi bohaterami Cute Things Dying Violently są małe, sympatyczne stworki, które próbują wydostać się z pełnego pułapek miejsca, do którego trafiły za sprawą rozwścieczonego robota. Gracz ma za zadanie pomóc im ominąć rozmaite śmiercionośne przeszkody i mechanizmy, by dotrzeć do windy prowadzącej na następny poziom.

Podczas zabawy należy wykazać się pomysłowością w wykorzystaniu dostępnych przyrządów i elementów otoczenia, a także sporym refleksem, bo stworki odznaczają się sporą ruchliwością i łatwo pakują się w problemy. Na odblokowanie czekają 24 osiągnięcia, najczęściej dokumentujące zabawne sytuacje na ekranie. W trybie single player gra oferuje 60 plansz, których liczbę zwiększyć można dzięki prostemu edytorowi.

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Cute Things Dying Violently utrzymana jest w kreskówkowej stylistyce. Wydarzenia ukazane są w klasycznym dla platformówek bocznym rzucie. Działaniom podejmowanym przez gracza towarzyszą liczne efekty wizualne, a śmierci stworków towarzyszy obficie rozbryzgująca się na ekranie krew.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Cute Things Dying Violently: Odpowiednia dla każdego wieku.

Cute Things Dying Violently Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live Indie Games
X360
PC