Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Curling 2012 (PC)

Curling 2012 PC

Curling 2012 to wyprodukowana przez studio ActaLogic symulacja rozgrywek curlingowych. Gracze mają okazję spróbować swoich sił w dyscyplinie sportowej zaliczanej do programu zimowych igrzysk olimpijskich.

Sportowe | sporty zimowe

PC Windows
Okładka Curling 2012 (PC)

producent: ActaLogic

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26marca2012

Curling traktowany jest w Polsce jako sport egzotyczny. Tymczasem w wielu krajach na świecie dyscyplina ta cieszy się popularnością porównywalną do hokeja, siatkówki czy piłki nożnej. Z myślą o fanach ślizgu kamieniami w 2010 roku studio ActaLogic przygotowało symulację rozgrywek curlingowych. Gra okazała się na tyle dużym zainteresowaniem, że deweloperzy zdecydowali się wyprodukować jej drugą część, poprawiając znacząco wiele elementów rozgrywki oraz oprawy graficznej.

Jak przystało na symulację sportową rozgrywka w Curling 2012 bazuje na autentycznych regułach tej dyscypliny sportowej, która swymi korzeniami sięga czasów średniowiecznych. Celem gry jest umieszczenie własnych kamieni jak najbliżej celu (tzw. domu) wyznaczonego na boisku w kształcie prostokątnej tafli lodu i jednocześnie wybicie kamieni drużyny przeciwnej.

Gracz ma okazję pokierować poczynaniami członków jednej z 25 reprezentacji narodowych, przełączając się we właściwych momentach pomiędzy pozycją rozgrywającego oraz pozostałymi zawodnikami. Twórcy starali się przy tym możliwie wiernie oddać złożoność gry. Kamieniom, które kształtem przypominają czajniki, trzeba więc nadać odpowiedni kierunek, rotację i rozpęd, a następnie kontrolować ich ślizg odpowiednio szczotkując (rozgrzewając) lód.

Curling 2012 oferuje kilka wariantów zabawy. Poza klasycznym meczem dostępne są również tryby szybkiego pojedynku oraz turniejowy. Grać można z żywym przeciwnikiem przy jednym komputerze (tzw. gorące krzesło) lub za pośrednictwem sieci LAN/Internet, a także przeciw komputerowej Sztucznej Inteligencji. W tym ostatnim przypadku zadbano, by wirtualni zawodnicy naśladowali zagrania, jakie obserwować można w trakcie prawdziwych meczów.

System sterowania w grze umożliwia zabawę zarówno bardziej jak i mniej obeznanym z curlingiem graczom. Pierwsi mogą skorzystać m.in. z rozbudowanych mechanizmów celowania i wyprowadzania ślizgu. Dla drugich przewidziano bardziej uproszczone sposoby kontrolowania poczynań curlerów, ograniczające się głównie do nadania kamieniom odpowiedniego kierunku i pędu.

Pomimo tego, że oprawa wizualna Curling 2012 została znacząco poprawiona w porównaniu z wcześniejszą odsłoną serii, to wciąż odbiega od standardów współczesnych gier sportowych. Widać to zwłaszcza po niedopracowanych modelach zawodników oraz bardzo skromnie prezentujących się wnętrzach hal, w których odbywają się wirtualne mecze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Curling 2012

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Curling 2012

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • 750MB HDD
  • Windows XP/Vista/7