Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczne3DS
Okładka Cube Creator 3D (3DS)

Cube Creator 3D 3DS

Stworzona przez studio Big John Games z myślą o przenośnych konsolkach Nintendo sandboksowa produkcja, zaliczana do grona naśladowców słynnego Minecrafta.

Logiczne | FPP | fantasy | sandbox | crafting | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Cube Creator 3D (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

23kwietnia2015

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cube Creator 3D to kolejna sandboksowa produkcja, zaliczana do licznego grona naśladowców kultowego Minecrafta firmy Mojang AB. Tym razem jednak, możliwość stworzenia własnego królestwa w losowo generowanym świecie, zarezerwowana została dla użytkowników konsol przenośnych 3DS. Za powstanie gry odpowiada studio Big John Games, mające na swoim koncie szereg produkcji dedykowanych konsolom firmy Nintendo.

Gra oferuje dwa główne warianty zabawy. W trybie Creative eksplorujemy ukazany w stereoskopowym widoku 3D świat fantasy, modyfikując go wedle własnego uznania za pomocą dostępnych surowców i narzędzi. Przebieg rozgrywki ukazuje nam górny ekran konsolki, a nasilenie efektu 3D możemy regulować za pomocą wbudowanego w urządzenie suwaka. Dolny, dotykowy ekran 3DS-a zarezerwowany został w całości dla menu ekwipunku, dzięki czemu mamy doń dostęp przez cały czas, bez konieczności przerywania zabawy.

W trybie Survival – jak łatwo się domyśleć, szczególny nacisk położony został na aspekt przetrwania. Zabawę rozpoczynamy z pustymi rękami, a naszym zadaniem jest jak najszybsze pozyskanie rozmaitych surowców, które następnie połączymy ze sobą celem stworzenia podstawowych narzędzi. Te z kolei posłużą nam do wzniesienia kryjówki oraz skonstruowania broni, która przyda się w konfrontacji z zamieszkującymi krainę potworami. Zabawa może toczyć się w kilku zróżnicowanych tematycznie krainach, takich jak las, pustynia, góry oraz tundra.

Jak w wielu podobnych produkcjach, także i w oprawie graficznej Cube Creatora 3D wykorzystano typową technologię vokseli. Autorzy zadbali jednak o liczne efekty specjalne oraz dynamiczne oświetlenie, dzięki którym ich produkcja wyróżnia się na tle konkurencyjnych klonów Minecrafta.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Cube Creator 3D

odpowiednia dla każdego wieku