Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCWiiUANDiOS
Okładka Crossbow Warrior: The Legend of William Tell (WiiU)

Crossbow Warrior: The Legend of William Tell

Przygodowa gra akcji w konwencji platformówki 2.5D, przybliżająca losy jednej z najsłynniejszych, realnie istniejących średniowiecznych postaci - tytułowego Wilhelma Tella.

Przygodowe | platformówki | indie | 2.5D | przygodowe gry akcji

Okładka Crossbow Warrior: The Legend of William Tell (WiiU)

data premiery gry:

1gru2014

AND

2gru2014

iOS

10gru2015

PC

31mar2016

WiiU
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crossbow Warrior: The Legend of William Tell to wydana na platformie PC, AND itd. gra przygodowo-platformowa, zainspirowana legendą jednego z najsłynniejszych, realnie istniejących średniowiecznych bohaterów, tytułowego Wilhelma Tella. Za powstanie gry odpowiada niezależne, szwajcarskie studio Moby Dick Games, dotąd specjalizujące się w prostych produkcjach mobilnych.

Fabuła

Fabuła gry Crossbow Warrior dosyć wiernie odtwarza prawdziwe dzieje słynnego szwajcarskiego bohatera, który za odmowę złożenia hołdu przed symbolem władzy cesarskiej został pojmany i przez lokalnego starostę poddany niezwykłej próbie. Słynny kusznik miał bowiem zestrzelić jabłko, ustawione na głowie swojego syna Waltera, a w przypadku porażki – obu ich czekać miała śmierć. Mimo że Tell wyszedł z próby zwycięsko, za próbę zabójstwa starosty został skazany na dożywocie. W trakcie transportu do celi w twierdzy Küssnacht, Wilhelmowi udało się jednak uciec i wkrótce potem zabić swojego oprawcę, a jego bohaterski czyn dał sygnał do powstania, w wyniku którego jego pobratymcom udało się wyzwolić spod władzy cesarskiej.

Mechanika

Pod względem mechaniki, wydany na platformie PC, AND itd. Crossbow Warrior jest w znaczącej mierze klasyczną, side-scrollowaną platformówką 2.5D, w której, mimo w pełni trójwymiarowego świata, poruszamy się naszym bohaterem wyłącznie w prawą lub lewą stronę. Większość z 29 przygotowanych przez twórców etapów sprowadza się więc do biegania i skakania po platformach, unikania przeróżnych pułapek oraz walki z napotykanymi przeciwnikami i nieco bardziej wymagającymi bossami, podczas której głównym orężem naszego protagonisty jest oczywiście kusza. Autorzy postanowili jednak urozmaicić nieco rozgrywkę i oprócz klasycznych poziomów platformówkowych wprowadzili do gry kilka poziomów bonusowych, w których np. sprawdzamy swoje umiejętności snajperskie lub sterujemy łodzią, uciekając przed oprawcami po wzburzonej rzece.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC, AND itd. gra Crossbow Warrior: The Legend of William Tell odznacza się niezwykle barwną, ręcznie rysowaną oprawą graficzną oraz utrzymaną w stylistyce epoki, epicką ścieżką dźwiękową. Autorzy zadbali także o intuicyjny system sterowania oraz pełne wsparcie dla kontrolerów gier.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Crossbow Warrior: The Legend of William Tell

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Crossbow Warrior: The Legend of William Tell

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 3.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GT 710/Radeon HD 8500 lub lepsza
  • Windows 7/8
PC
WiiU
AND
iOS