Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Cowboy Bebop (PS2)
OkładkaCowboy Bebop (PS2)

Cowboy Bebop PS2

Akcja gry Cowboy Bebop toczy się w świecie, znanym z popularnego japońskiego serialu animowanego i mangi o tym samym tytule. W tej bijatyce kierowaną przez nas postać obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

Akcji | TPP | science fiction | seriale animowane | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cowboy Bebop Premiera PS2

25sierpnia2005

Akcja gry Cowboy Bebop toczy się w świecie, znanym z popularnego japońskiego serialu animowanego i mangi o tym samym tytule. Przenosimy się więc do 2071 roku, kiedy to ludzkość już dawno ma za sobą podbój kosmosu, a pojawiający się w tytule kowboj to dość powszechna profesja, polegająca na przemierzaniu Układu Słonecznego w poszukiwaniu hakerów, narkotykowych handlarzy czy terrorystów i zgarnianiu nagród za ich schwytanie.

W tej bijatyce kierowaną przez nas postać obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Trzej bohaterowie, w których możemy się wcielić (Spike, Jet i Fayne), znani doskonale fanom serialu, to trzy różne osobowości i przede wszystkim trzy odmienne style walki. Ta różnorodność jest odczuwalna podczas rozgrywki – wszakże unikatowy styl Jeet Kune Do, opanowany do perfekcji przez Spike’a to zupełnie co innego niż tzw. bull-dog style, którym walczy Jet. Przemierzając ulice futurystycznych miast, atakowani jesteśmy przez miejscowych chuliganów i złodziei – często kilkudziesięciu jednocześnie! W ich eliminowaniu przydatne są, oprócz ciosów (pięść, kopniak, uderzenie z barku i po kilka ataków specjalnych) i combosów znalezione po drodze przedmioty i broń palna.

Na uwagę zasługują dodatkowe tryby gry, które pozwalają nam odpocząć od walki wręcz. Pierwszy z nich to strzelanina w stylu Time Crisis (musimy chować się za elementami otoczenia, aby uniknąć ostrzału), a drugi – mała zabawa w detektywa, podczas której trzeba rozwiązywać proste zagadki. Jeśli chodzi o grafikę, widać wyraźną inspirację serialem. Na szczególną uwagę zasługuje natomiast doskonała ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiedzialny jest znany japoński kompozytor jazzowy – Kanno Yoko.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Cowboy Bebop: 12+