Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPS4
Okładka Commander Cherry's Puzzled Journey (XONE)

Commander Cherry's Puzzled Journey

Oryginalna gra platformowa opracowana przez niezależne studio Grandé Games, wykorzystująca zarówno klasycznego pada, jak i kontrolery ruchowe. Gracz wciela się w tytułowego Komandora Wisienkę, będącego sławnym podróżnikiem i wynalazcą z innego wymiaru.

Zręcznościowe | platformówki | indie | PlayStation 4 Camera

Okładka Commander Cherry's Puzzled Journey (XONE)

data premiery gry:

11sie2015

PS4

14sie2015

XONE
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Commander Cherry's Puzzled Journey to oryginalna gra platformowa, w której zastosowano nietypowy, hybrydowy model sterowania, polegający na jednoczesnym wykorzystaniu tradycyjnego pada oraz kontrolera ruchu PlayStation Move. Tytuł jest dziełem debiutującego niemieckiego studia Grandé Games.

W grze wcielamy się w tytułowego Komandora Wisienkę – uznanego podróżnika i wynalazcę z innego wymiaru. Odznaczający się wyjątkową inteligencją bohater jest autorem unikatowego urządzenia, które potrafi umieszczać i materializować w realnym świecie rozmaite obiekty o różnych wymyślnych kształtach. Te z kolei, wykorzystane w roli platformy, pomogą mu przedostać się do wielu pozornie niedostępnych obszarów, służąc nieocenioną pomocą w licznych kosmicznych wojażach Komandora.

Wzorem klasycznych gier platformowych, podczas rozgrywki czeka na nas masa zróżnicowanych etapów ze słuszną ilością rozmaitych pułapek oraz przedmiotów do zebrania. Podczas podróży nasz bohater posługuje się specjalnym miotaczem, który pozwala mu przebijać się przez przeszkody. Czasem jednak by przedostać się do dalszej części mapy, Komandor będzie musiał skorzystać z opisywanego materializatora, a cała oryginalność gry polega na tym, iż obowiązek tworzenia platform o wymaganym kształcie spoczywa na graczach. Realizujemy go poprzez wykonywanie odpowiednich gestów, bądź przybieranie rozmaitych pozycji, które są następnie przetwarzane na ekran za pomocą właściwego kontrolera ruchu. W odpowiednich momentach zabawy gra zatrzymuje się sugerując pozycję, jaką w danej chwili powinien wykonać grający. W momencie przybrania odpowiedniej pozy tworzona jest platforma, po której nasz protagonista może bezpiecznie przedostać się dalej.

Commander Cherry's Puzzled Journey cechuje się prostą, lecz zabawną i kolorową oprawą graficzną. Bawić możemy się w pojedynkę, lub w trybie kooperacji z przyjacielem, wykorzystującym drugi kontroler PS Move.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Klasyfikacja PEGI Commander Cherry's Puzzled Journey

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Commander Cherry's Puzzled Journey

Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Camera
XONE
PS4