Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Combat Medic: Special Operations (PC)
OkładkaCombat Medic: Special Operations (PC)

Combat Medic: Special Operations PC

Combat Medic: Special Operations studia Legacy Interactive to tytuł będący specyficzną mieszanką gry akcji i elementów wymagających logicznego myślenia.

Akcji | współczesne konflikty | medyczne | ratownictwo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Combat Medic: Special Operations Premiera PC

30kwietnia2002

producent: Legacy Interactive wydawca: Legacy Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Combat Medic: Special Operations studia Legacy Interactive to tytuł będący specyficzną mieszanką gry akcji i elementów wymagających logicznego myślenia.

W grze wcielamy się w postać członka oddziału sił specjalnych, biorącego udział w konflikcie zbrojnym na dalekim wschodzie. Miłośników urządzania krwawej jatki czeka jednak rozczarowanie - rola która przypada nam w udziale, to medyk. Udział w walce co prawda bierzemy, ale stosunek czasu spędzonego na strzelaniu, do ilości minut poświęconych na leczeniu kolegów, wypada zdecydowanie na korzyść tego drugiego. Zaczynamy standardowo od ostrzału rywali, ale od momentu, w którym zostaje ranny pierwszy z naszych towarzyszy broni, priorytetem staje się niesienie pomocy lekarskiej.

Na początek zaliczamy trzy misje treningowe: pierwsza to ewakuacja rannych z pola walki, druga daje okazję zapoznania się ze specyfiką leczenia w warunkach polowych, a ostatnia, to zadanie przypominające sytuacje, z którymi mamy do czynienia w głównej rozgrywce. Zakończenie gry wiąże się z wykonaniem dziesięciu misji. Na początku każdej z nich bierzemy udział w odprawie podczas, której dostajemy listę celów, a także dokonujemy wyboru medyka i odpowiedniej apteczki (wybieramy którąś z dostępnych lub konfigurujemy własny zestaw leków i narzędzi). Trafność wyboru ma bezpośrednie przełożenie na skuteczność działania i tym samym ilość punktów otrzymanych na koniec misji. Warunkiem przejścia do kolejnego etapu jest uzyskanie, z góry założonej, wartości punktowej.

Samo leczenie zdecydowanie bardziej przypomina grę logiczną niż zręcznościową. Po dotarciu do rannego komandosa przełączamy się na ekran pomocy. Naszym zadaniem jest zdiagnozowanie urazu, a następnie skuteczne opatrzenie obrażeń i zaaplikowanie odpowiednich medykamentów. Brzmi to prosto, jednak w praktyce takie nie jest. Mamy do czynienia z ponad czterdziestoma pięcioma rodzajami uszkodzeń ciała i równie imponującą liczbą medycznego sprzętu, więc potrzeba trochę wprawy, by się w tym połapać. A musimy pamiętać, że cały czas znajdujemy się pod ostrzałem i wskazane jest regularne sprawdzanie sytuacji na polu walki. W każdej chwili bowiem grozi nam zamiana ról, z medyka na potrzebującego pomocy.

Combat Medic: Special Operations posiada trzy poziomy trudności. Różnią się one od siebie ilością podpowiedzi otrzymywanych podczas leczenia, a także zawartością apteczek (na łatwiejszych poziomach komputer automatycznie dodaje część potrzebnego sprzętu).

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Combat Medic: Special Operations: 12+

Combat Medic: Special Operations Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 450MHz
  • 128 MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D