Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka CloudBuilt (PC)
OkładkaCloudBuilt (PC)

CloudBuilt PC

CloudBuilt to wyprodukowana przez niezależne, szwedzkie studio deweloperskie Coilworks gra akcji z elementami platformówki 3D i trzecioosobowej strzelaniny (TPS).

Akcji | TPP | platformówki 3D | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

CloudBuilt Premiera PC

20marca2014

producent: Coilworks wydawca: Coilworks Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

CloudBuilt to debiutancki projekt szwedzkiego studia Coilworks. Skandynawscy deweloperzy postanowili połączyć elementy klasycznej, zręcznościowej platformówki oraz współczesnej gry akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP).

Fabuła CloudBuilt osadzona została w bliżej nieokreślonej przyszłości. Podczas trwającej wojny młoda weterynarz Demi doznaje poważnych obrażeń. Proces powrotu do zdrowia jest długotrwały i nie ogranicza się jedynie do wyleczenia ran. Bohaterka musi również poradzić sobie z ranami w psychice. Większość wydarzeń przedstawionych w grze rozgrywa się więc w jej umyśle.

Kierując poczynaniami Demi gracz musi pokonywać przeszkody piętrzące się na ponad 20 rozległych poziomach, w których roi się od pułapek i przeciwników. Bohaterka do perfekcji opanowała jednak sztukę poruszania się w wyimaginowanym świecie, którym rządzą nieco inne prawa grawitacji.

Rozgrywka w CloudBulit polega przede wszystkim na bieganiu, skakaniu i strzelaniu. Główna bohaterka posługuje się przy tym umiejętnościami, których nie powstydziłby się żaden mistrz parkouru - potrafi biegać po pionowych ścianach, skakać na niebotyczne wysokości i wykonywać efektowne ewolucje. Twórcy zdecydowali się również na dużą swobodę w eksplorowaniu plansz, a gracze mogą wybierać własne drogi dotarcia do celu.

CloudBulit wyróżnia się oryginalną oprawą wizualną, mocno przypominającą komiks. Grafika wykonana została z użyciem technologii cel-shadingu i odznacza się niezwykle żywą kolorystyką. Całości wrażeń dopełnia ścieżka dźwiękowa stylizowana na muzykę z epoki komputerów 8-bitowych.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.1 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe CloudBuilt: Odpowiednia dla każdego wieku.

CloudBuilt Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta graficzna 512 MB RAM (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8