Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSVPSP
Okładka Class of Heroes II (PSV)

Class of Heroes II

Produkcja z gatunku dungeon crawler okraszona mangową stylistyką. Tworzymy drużynę składającą się z uczniów Szkoły Miecza i Czarodziejstwa i przemierzamy rozbudowane sieci podziemi walcząc z napotkanymi grupkami różnorodnych stworów.

RPG | FPP | fantasy | dungeon-crawler | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Class of Heroes II (PSV)

data premiery gry:

25cze2009

PSP

4cze2013

PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra Class of Heroes II to kontynuacja produkcji wydanej w 2008 roku na konsolę PlayStation Portable. Tytuł ten zalicza się do gatunku dungeon crawlerów, co oznacza, że większość czasu spędzamy na eksploracji rozbudowanych podziemi. Na śmiałków czekają w nich nie tylko ukryte skarby, ale i pełno niebezpieczeństw. Akcję obserwujemy z pierwszoosobowej perspektywy i poruszamy się skokowo po mapie, tak jak to miało miejsce w kultowych seriach Wizardry czy Might & Magic.

Na początku zabawy kompletujemy drużynę, która może składać się z maksymalnie sześciu postaci. Twórcy przygotowali dla graczy bogatą paletę dostępnych opcji. W grze Class of Heroes II występuje dziesięć ras. Obok ludzi są to między innymi elfy, krasnoludy, diabły i wróżki. Równie imponująco prezentuje się lista klas: nowicjusz, wojownik, rycerz, łowca, mnich, ninja, czarodziej, lalkarz, idol oraz jedna tajemnicza. Dokonany wybór wpływa na statystyki bohaterów oraz mechanikę walki.

Twórcy gry Class of Heroes II przygotowali intuicyjny system walki, pozwalający na toczenie starć z maksymalnie tuzinem przeciwników. W przeciwieństwie do większości produkcji z gatunku jRPG są one rozgrywane bardzo szybko, dzięki uproszczonemu wydawaniu poleceń. W ten sposób bohaterowie szybciej eliminują zastępy wrogów i w efekcie awansują na kolejne poziomy doświadczenia. Od czasu do czasu gracze ścierają się z wyjątkowo potężnymi bossami, których pokonanie gwarantuje dodatkowe nagrody.

W trakcie zabawy poruszamy się po trójwymiarowej mapie. Z kolei wszystkie postacie to dwuwymiarowe rysunki utrzymane w mangowym stylu. Twórcy zapewnili również odpowiednią dawkę humoru, między innymi w postaci absurdalnych przeciwników z przeklętym łóżkiem na czele.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Class of Heroes II

odpowiednia dla każdego wieku

PSP
PSV