Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Clash of Swords (WWW)
OkładkaClash of Swords (WWW)

Clash of Swords WWW

Przeglądarkowa gra MMORPG rodzimej produkcji. Akcja przenosi nas do świata fantasy, w którym toczy się konflikt z udziałem sześciu różnych ras: Ludzi, Elfów, Krasnoludów, Orków, Nieumarłych i Minotaurów.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | polskie | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Clash of Swords Premiera WWW

22września2014

producent: AMJ Solutions wydawca: AMJ Solutions Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Clash of Swords to osadzona w realiach fantasy przeglądarkowa gra MMORPG, której akcja toczy się w królestwie pogrążonym w wielkiej wojnie sześciu ras, połączonych w dwa sojusze. Twórcą tytułu jest rodzime studio AMJ Solutions z Bytomia.

U źródeł konfliktu leży opowiedziana z poczuciem humoru historia fabularna. Wszystko zaczęło się od konfliktu Nieumarłych z Ludźmi. Ci ostatni mieli już dość wiecznego znajdowania kości na trawnikach swych domostw, a miarka przebrała się w chwili, gdy jeden z zombie zgubił rękę w ponczu, którego zapragnęła napić się królowa. Niedługo później podczas siłowania się na rękę, poróżniły się rasy Orków i Krasnoludów, oskarżając się o stosowanie dopingu. Do konfliktu wkrótce dołączyły też Elfy i Minotaury. Ci pierwsi starali się bowiem zapobiec wycince drzew, które rywale pragnęli wykorzystać do rozbudowy swych obór. Jak w każdej wojnie, poszczególne strony rozpoczęły poszukiwania sojuszników. W ten właśnie sposób powstał Pakt Światłości, skupiający Ludzi, Elfów i Krasnoludów. Na drugim biegunie pojawiła się zaś Liga Cienia, zawiązana przez Nieumarłych, Orków i Minotaury.

Jak łatwo się domyślić osią rozgrywki jest rywalizacja pomiędzy obiema stronami, zaś rolą gracza jest dołączyć do walki po stronie jasnych bądź ciemnych sił. Tworząc własnego bohatera, mamy do dyspozycji sześć wymienionych wyżej ras oraz trzy typowe klasy postaci: wojownika, maga i łucznika. Konto gry pozwala na jednoczesne posiadanie do 6 różnych postaci, które możemy spersonalizować, korzystając z dość szerokich opcji wyglądu lub zdać się na ślepy los. W miarę postępów w grze rozwijać będziemy takie cechy postaci, jak skuteczność ataku, zdolności obronne, siła ciosu, wytrzymałość, inicjatywa i błogosławieństwo. Do naszej dyspozycji oddano też szeroki zasób uzbrojenia i ekwipunku, który zdobywamy podczas misji lub nabywamy u handlarzy.

Rozgrywka koncentruje się na rywalizacji w trybie PvP, jednak najpierw musimy rozwinąć naszego bohatera do odpowiednio wysokiego poziomu. Czynimy to, podejmując się rozmaitych prac (w kasynie, Akademii Wojskowej lub laboratorium) oraz realizując zadania polegające np. na znalezieniu jakiegoś przedmiotu czy pokonaniu przeciwnika. W grze występują trzy rodzaje walut. Podstawową jest srebro, które otrzymujemy za wykonywanie zadań, sprzedaż przedmiotów czy pracę. Za aktywną walkę z przeciwnikami wynagradzani jesteśmy czaszkami, możliwymi do wykorzystania w specjalnych sklepach. Trzeci rodzaj waluty to typowe dla gier free-to-play złoto, które możemy nabywać za realną gotówkę i przeznaczać na kupno różnych udogodnień. Jak w każdej grze tego typu, nasze działania ograniczane są przez poziom życia i energii, regenerujących się samoistnie w miarę upływu czasu.

Na wyższych poziomach rozgrywki odblokowujemy kolejne opcje, pozwalające na rozmaite warianty zabawy wieloosobowej. Będzie to np. pojedynek z innym graczem lub możliwość przyłączenia się do gildii i realizacji coraz trudniejszych zadań wspólnymi siłami. Oprawa graficzna gry reprezentuje przeciętny poziom produkcji przeglądarkowych i utrzymana jest w rysunkowej, lekko komiksowej stylistyce. Clash of Swords cechuje też spora dawka poczucia humoru, obecnego zarówno w warstwie słownej, jak i wizualnej.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Clash of Swords: Odpowiednia dla każdego wieku.