Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePC
Okładka Chutes and Ladders (PC)

Chutes and Ladders PC

Wyprodukowana przez studio ImaginEngine gra strategiczna dla najmłodszych, będąca komputerową adaptacją klasycznej planszówki.

Towarzyskie

PC Windows
Okładka Chutes and Ladders (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8października1999

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chutes and Ladders to popularna w Stanach Zjednoczonych planszówka dla dzieci, stworzona w 1952 roku przez Miltona Bradley'a i bazująca na tradycyjnej, indyjskiej grze moksha pAtam (w wolnym tłumaczeniu Droga do zbawienia). Przygotowania jej komputerowej adaptacji podjęło się studio ImaginEngine we współpracy z koncernem zabawkarskim Hasbro.

Gra adresowana jest do dzieci w wieku 4-7 lat i odznacza się wyjątkowo prostymi zasadami. Zabawa toczy się na kwadratowej planszy o wymiarach 10 x 10 pól. Uczestnicy (maksymalnie czterech) mają za zadanie przesuwać swój pionek o liczbę pól zgodną z wartością wskazaną przez rzut kostką. Zwycięża osoba, która jako pierwsza dotrze do mety umiejscowionej w górnym, lewym narożniku. Zmagania urozmaicają drabiny i zjeżdżalnie umiejscowione na niektórych polach. Pierwsze skracają drogę, a drugiej powodują cofnięcie pionka o kilka poziomów.

Twórcy komputerowej wersji Chutes and Ladders postarali się o kilka drobnych innowacji. Przede wszystkim grę toczyć można na trzech, różnotematycznych planszach. Poza tradycyjną z dobrymi i złymi uczynkami, obecne są również zoo oraz cyrk. Plansze można też wydrukować, co pozwala zagrać również w „papierowej” wersji (warunkiem jest oczywiście posiadanie sześciościennej kostki).

Jak przystało na grę dla najmłodszych, oprawa wizualna Chutes and Ladders odznacza się przykuwającą uwagę, intensywną kolorystyką oraz sympatycznymi ilustracjami i prostymi animacjami. Zabawie towarzyszy nienarzucający się podkład dźwiękowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Klasyfikacja PEGI Chutes and Ladders

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Chutes and Ladders

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 233 Mhz
  • 32 MB RAM