Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Champions of Regnum (PC)

Champions of Regnum PC

Realms Online | Regnum Online

MMORPG z akcją toczącą się w rozległej krainie fantasy, w której koegzystują trzy zwaśnione ze sobą frakcje: Alsius, Ignis oraz Sirtis.

RPG | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka Champions of Regnum (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24maja2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Champions of Regnum to ulepszona i podrasowana wersja gry MMORPG Regnum Online, która zadebiutowała w sieci wiosną 2007 roku jako debiutanckie dzieło niezależnego argentyńskiego studia NGD. W chwili premiery światy obu gier połączone zostały w jedno uniwersum, dostępne od tej pory pod nową marką Champions of Regnum.

Akcja gry toczy się w rozległym świecie fantasy, w którym rywalizują ze sobą trzy zwaśnione frakcje. Pierwszą z nich stanowi zamieszkujący górskie tereny lud o nazwie Alsius, w skład którego wchodzą ludzie północy, krasnoludy oraz niebieskie trolle, znane jako Uthgars. Osiadła na piaszczystych stepach nacja Ignis to wspólnota ludzi, mrocznych elfów oraz plemiennego szczepu zwanego Moloks. Trzecia z frakcji to żyjąca na południu krainy społeczność Syrtis – złożona z ludzi, elfów oraz mieszanki tych dwóch ras.

Champions of Regnum kładzie duży nacisk na nieustanną rywalizację w trybach PvP (player vs. player) oraz RvR (realm vs. realm). Każda z trzech frakcji ma do dyspozycji swój własny neutralny obszar wraz ze stolicą i kilkoma miastami. Tam właśnie gracze rozpoczynają swą przygodę i zdobywają doświadczenie, realizując kolejne zadania dopasowane do aktualnego poziomu postaci. Wszystkie pozostałe obszary kontynentu stanowią potencjalną arenę wojny, a każdy z nich podzielony jest na trzy strefy zawierające kilka kluczowych obiektów strategicznych. Kontrolę nad terytorium sprawuje frakcja, która w danej chwili podbiła największą ilość warowni. Sytuacja zmienia się dynamicznie, a przebieg wojny wraz z mapą kontrolowanych terenów oraz statystyki graczy i poszczególnych klanów publikowane są na bieżąco na stronie gry.

W grze do naszej dyspozycji oddano trzy podstawowe klasy postaci: wojownika, łucznika i maga, a dokonując wyboru możemy także określić płeć oraz cechy wyglądu prowadzonego bohatera. Dodatkowo po osiągnięciu 10 poziomu doświadczenia możemy wybrać jedną z dwóch profesji ofensywnych bądź defensywnych. Dla poszczególnych klas są to odpowiednio: rycerz i barbarzyńca, myśliwy i strzelec oraz kuglarz i czarodziej. Stosunkowo niewielki wachlarz możliwości rekompensują rozbudowane drzewka rozwoju oraz szeroka gama zaklęć i umiejętności specjalnych, pozwalające na stworzenie unikalnej postaci, dopasowanej do własnego stylu gry.

Champions of Regnum jest jedną z nielicznych gier MMORPG, w której oprawie nie znajdziemy wpływów typowo azjatyckich. W grze dominuje stonowana kolorystyka, a efekty specjalne wykonano z dużym wyczuciem i smakiem. Produkcja bazuje na autorskim silniku, rozwijanym nieustannie od momentu premiery Regnum Online. Jak wszystkie gry free-to-play, także i Champions of Regnum oferuje własną wirtualną walutę zwaną Ximerin. Za jej pomocą możemy nabyć szereg przydatnych gadżetów, wpływających zarówno na wygląd jak i umiejętności postaci. Autorzy ponownie zadbali jednak o to, by posługujący się nimi gracze nie zyskiwali w ten sposób zbyt znaczącej przewagi nad graczami, nie dokonującymi wirtualnych zakupów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 150 głosów czytelników.

Gry podobne do Champions of Regnum

Wymagania wiekowe Champions of Regnum

12+

Wymagania sprzętowe Champions of Regnum

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB z obsługą ShaderModel 2.0 (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP lub nowszy