Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3
Okładka Carnival Island (PS3)
OkładkaCarnival Island (PS3)

Carnival Island: Wesołe Miasteczko PS3

Carnival Island

Carnival Island: Wesołe Miasteczko to familijny tytuł zawierający zestaw ponad trzydziestu mini-gier wykorzystujących kontroler ruchu Playstation Move. Gracze przenoszą się do opuszczonego wesołego miasteczka, któremu muszą przywrócić dawną świetność.

Towarzyskie | PlayStation Move | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Carnival Island: Wesołe Miasteczko Premiera PS3

15listopada2011

pudełko PL

16listopada2011

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Carnival Island: Wesołe Miasteczko

Start the Party!

TV Superstars

Mistrzostwa Nocnych Zawodników

Carnival Island: Wesołe Miasteczko jest debiutem serii Carnival na Playstation 3. Podobnie jak poprzednie części cyklu, które gościły konsolach Nintendo, tytuł jest typową grą familijną, zawierającą zestaw kilkudziesięciu zręcznościowych mini-gier korzystających z kontrolera ruchu.

W podstawowym trybie zabawy celem graczy jest przywrócenie życia opuszczonemu wesołemu miasteczku. Razem z dwójką dzieci, które zostały poproszone o pomoc przez maskotki parku, przemieszczamy się po jego czterech różnych strefach (Boardwalk, Shell Beach, Tree House Way, Ferris Park) i wykonując kolejne zadania przywracamy kolory zapomnianym budkom z atrakcjami.

Każda strefa oferuje kilka związanych z danych miejscem mini-gier, które dodatkowo stawiają przed nami dziewięć wyzwań. Po ich zaliczeniu czekają nas nagrody. Na przykład w zabawie polegającej na rzucaniu monetami w wyznaczony cel twórcy przewidzieli wyzwanie polegające na zdobyciu odpowiedniej sumy punktów. Jeżeli uda nam się je wykonać, możemy odblokować inny, trudniejszy wariant gry. Wykonując sukcesywnie zadania będziemy również przywoływać animowane maskotki, które w czasie rozgrywki będą nam kibicować i zachęcać do bicia własnych rekordów. W sumie wszystkich dostępnych wariantów gier jest trzydzieści pięć. Większość zabaw opiera się na rzucaniu czy odbijaniu wirtualnych przedmiotów, ale są też bardziej pomysłowe, jak chociażby ta polegająca na umiejętnym sterowaniu żabami siedzącymi na liliach wodnych.

Poza trybem historii, dzięki pokojowi krzywych luster możemy tez przejrzeć się w zwierciadle, gdzie obraz z kamery Playstation Eye jest w zabawny sposób zniekształcany. Jeżeli chcemy, możemy też przebrać naszego bohatera w przygotowane komplety strojów.

Gra wspiera lokalny tryb multiplayer. Przy jednej konsoli bawić mogą się maksymalnie cztery osoby. Nawet jeżeli posiadamy tylko jeden kontroler Move, gra umożliwia wspólną zabawę i porównywanie wyników w następujących po sobie turach. Bawić możemy się w trybie Party Time, gdzie rywalizujemy w pięciu mini-grach lub w Pick and Play, w którym sami dokonujemy wyboru dyscyplin.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran / gorące krzesło   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 BD

Carnival Island: Wesołe Miasteczko cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Carnival Island: Wesołe Miasteczko

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Carnival Island: Wesołe Miasteczko Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
  • PlayStation Eye