Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360
Okładka Carnage (PC)

Carnage

Sieciowy symulator brutalnego, samochodowego sportu przyszłości. Carnage w swych założeniach przywodzi na myśl wielkie hity, święcące swe największe triumfy w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, np. Interstate '76 czy Vigilante 8.

Wyścigi | samochodowe

Okładka Carnage (PC)

producent: Nice Tech Ltd.

wydawca: Nice Tech Ltd.

data premiery gry:

anulowana

PC X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sieciowy symulator brutalnego, samochodowego sportu przyszłości, przygotowany na platformę PC i Xbox 360 Live. Carnage w swych założeniach przywodzi na myśl wielkie hity, święcące swe największe triumfy w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, np. Interstate '76 czy Vigilante 8. Tym razem autorzy skoncentrowali się na masowej, wieloosobowej rozgrywce, hołdując zasadzie, iż pokonanie krzemowego przeciwnika nigdy nie dostarczy tylu emocji, co zrównanie z ziemią prawdziwego rywala z krwi i kości. Rozgrywka cechuje się przy tym dużą przystępnością i powinna szczególnie przypaść do gustu miłośnikom szybkich, lekkich i efektownych rozwalanek. Za przygotowanie programu odpowiada firma Nice Tech Ltd, specjalizująca się w grach typu MMOG i promująca własną technologię sieciową o nazwie AliceServer.

Tak jak w przypadku wspomnianych wyżej klasyków, także Carnage oferuje graczom szeroką paletę pojazdów oraz duży wybór uzbrojenia i pancerzy, w które możemy przyozdobić nasz cybernetyczny bolid. Wozimy się po gigantycznych, interaktywnych arenach, walcząc o prymat z dziesiątkami żywych kierowców. Nic więc dziwnego, iż autorzy zdecydowali się na udostępnienie imponującego zestawu wizualnych dodatków, pozwalających na przeprowadzenie gruntownego tuningu optycznego. W ten sposób nadajemy swojemu pojazdowi unikalny wygląd i stajemy się bardziej rozpoznawani w tłumie (wszakże wyróżniać się można nie tylko umiejętnościami). Flagowym trybem gry jest stary jak świat deathmatch, w którym każdy zdobywa punkty tylko na własne konto. Jeśli jednak zaliczamy się do nieco bardziej ambitnych graczy i lubimy czasem troszkę więcej pomyśleć, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z kooperacyjnych trybów rozgrywki – za ich pomocą toczymy rozgrywkę w nieco bardziej cywilizowany, zespołowy sposób.

Jak na szanującą się grę sieciową przystało, Carnage została wyposażona w aktywny system rankingowy, który rejestruje i odnotowuje wszystkie nasze osiągnięcia i porażki, nagradzając przy tym najlepszych zawodników miłymi bonusami. W każdej chwili możemy przejrzeć i przeanalizować statystyki, dzięki czemu łatwo odnajdujemy swoje mocne i słabe strony. Wiele atrakcji zapewnia także działalność serwerowych administratorów, którzy regularnie przygotowują różnego rodzaju turnieje i zawody – warto brać w nich udział, gdyż bardzo pozytywnie wpływa to na nasz dorobek punktowy i pozwala zdobyć nieocenione doświadczenie, rywalizując ze światową czołówką. Komfortową rozgrywkę zapewnia autorska technologia komunikacji o nazwie Alice. Zastosowane w niej rozwiązania (głównie zaawansowany język skryptów) umożliwiają konfrontację bardzo dużej ilości graczy bez konieczności angażowania kolosalnych zasobów systemowych i sieciowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do Carnage

Wymagania wiekowe Carnage

odpowiednia dla każdego wieku

PC
X360