Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3X360Wii
Okładka Cabela's Survival: Shadows of Katmai (PS3)
OkładkaCabela's Survival: Shadows of Katmai (PS3)

Cabela's Survival: Shadows of Katmai

Cabela's Survival: Shadows of Katmai to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPS), za której powstanie odpowiada rumuńskie studio deweloperskie Fun Labs. Gracz wciela się w rolę pilota Logan James, którego samolot rozbija się na Alasce.

Przygodowe | TPP | polowanie | survival | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cabela's Survival: Shadows of Katmai Premiera

1lis2011

X360 PS3 Wii

Gry podobne do Cabela's Survival: Shadows of Katmai

Uncharted 2: Pośród Złodziei

Tomb Raider

Hunter's Trophy

Cabela's Survival: Shadows of Katmai to propozycja koncernu Activision skierowana do miłośników ekstremalnego survivalu, dzikiej przyrody i łowiectwa. Produkcję powierzono ekipie rumuńskiego studia Fun Labs, które wcześniej przygotowało ponad 20 gier sygnowanych logiem Cabela's (m.in. Cabela's Dangerous Hunts 2009, Cabela's Monster Bass oraz Cabela's 4x4 Off-Road Adventure).

Akcja Cabela's Survival: Shadows of Katmai osadzona została na alaskańskim odludziu. Głównym bohaterem gry jest Logan James - pilot, którego samolot na skutek złych warunków pogodowych ulega awarii i rozbija się w niegościnnym terenie. By ocalić siebie i uroczą pasażerkę musi on stawić czoła dzikiej przyrodzie.

Rozgrywka łączy elementy gry akcji oraz trzecioosobowej strzelaniny. W trakcie zabawy, gracz kontrolujący poczynania Jamesa ma okazję sprawdzić swoje umiejętności wspinaczki i łowiectwa, a także wykazać się zaradnością. Przemierzając rozległe połacie terenu bohater często bowiem staje przed przeszkodami terenowymi albo musi zmierzyć się z niebezpiecznymi drapieżnikami (niedźwiedzie, stada wilków, ptaki itp.).

Wbrew tytułowi aspekty survivalowe ustąpiły miejsca dynamicznej akcji. Zdobycie ciepłej odzieży czy pożywienia ogranicza się do uśmiercenia kilku wirtualnych zwierząt. Nie jest to jednak proste zadanie zważywszy na mocno ograniczony dostęp do broni i często wymaga improwizacji (przykładowo do odstraszenia wilków może posłużyć pistolet z racą sygnałową).

Sterowanie w grze opiera się na standardowych padach. Można jednak skorzystać także ze specjalnego akcesorium, jakim jest Cabela's Top Shot Elite. Kontroler w kształcie strzelby znajduje użytek w Galeriach Strzelniczych, czyli charakterystycznym dla gier łowieckich Cabela's trybie zabawy w formie zręcznościowej, pierwszoosobowej strzelaniny z rodzaju celowniczków.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Cabela's Survival: Shadows of Katmai: Odpowiednia dla każdego wieku.

Cabela's Survival: Shadows of Katmai Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Top Shot Elite
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
  • dodatkowo (PS3): Top Shot Elite
X360
PS3
Wii