Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Buku Dominoes (PC)

Buku Domino PC

Buku Dominoes

Buku Domino to komputerowa wersja jednej z najsłynniejszych i najstarszych gier stołowych. Tytuł oferuje aż 10 trybów rozgrywki, w tym Sewastopol, Bergen, Muggins, Blok czy Meksykański Pociąg, a także możliwość zabawy czterech osób jednocześnie.

Logiczne

PC Windows
Okładka Buku Dominoes (PC)

producent: Absolutist

wydawca: Merscom

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15stycznia2008

28maja2008

pudełko PL

Buku Domino to pecetowa wersja znanej wszystkim gry logicznej, której poczatki sięgają czasów starożytnego Egiptu. Za jej stworzenie odpowiada brytyjskie studio Absolutist, znane chociażby ze stworzenia komputerowej odmiany Sudoku – Buku Sudoku.

Podobnie jak w rzeczywistej grze stołowej, celem jej komputerowej odsłony jest takie układanie wylosowanych kawałków domino, aby pozbyć się ich w jak najszybszym czasie, zanim ta sztuka uda się innym graczom.

Buku Domino wyróżnia się przede wszystkim liczbą dostępnych trybów zabawy. Tytuł oferuje aż 10 różnych wariacji klasycznej gry. I tak na przykład, podczas rozgrywki standardowej dokładamy kawałki z dwóch stron losowo wyznaczonego na początku kawałka i co turę dobieramy po jednym dodatkowym elemencie. Natomiast grając w odmianę Sewastopol wszystkie kawałki są rozdzielane między graczy już na starcie i dokłada się je z czterech stron klocka zawierającego dwie szóstki. Inne dostępne wariacje rozgrywki to m.in. Bergen, Muggins, Blok czy Meksykański Pociąg.

Oprócz rozgrywki z komputerowymi przeciwnikami, produkcja umożliwia zabawę aż czterem osobom jednocześnie na jednym komputerze w ramach tzw. „gorącego krzesła”, a także określenie docelowej liczby punktów zwycięstwa.

Oprawa audiowizualna gry jest prosta i nieskomplikowana. Tytuł oferuje 3 odmienne style interfejsu, 10 zestawów kawałków domino oraz 125 różnych rodzajów tła. Na uwagę zasługuje możliwość jego modyfikacji poprzez zaimportowanie własnych zdjęć z komputera. Muzyka towarzysząca zabawie jest relaksująca i dobrze wpisuje się w styl gry. Także w tym przypadku istnieje możliwość zastąpienia jej ulubionymi utworami w formacie .ogg.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Gry podobne do Buku Domino

Wymagania wiekowe Buku Dominoes

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Buku Domino

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta SVGA 16 MB lub lepsza
  • 64 MB HDD
  • Windows 98/2000/XP