Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCGBA
Okładka Brother Bear (PC)

Mój Brat Niedźwiedź

Brother Bear

Brother Bear to niezwykle dynamiczna zręcznościówka, adresowana do najmłodszych użytkowników pecetów, aczkolwiek dorośli również mogą czerpać z niej wiele przyjemności.

Zręcznościowe | filmy

Mój Brat Niedźwiedź to gra oparta na motywach filmu animowanego o tym samym tytule, zrealizowanego przez wytwórnię Disney'a. Przypomnijmy, iż akcję filmu osadzono w odległej przeszłości, tuż przed nadejściem ery zlodowacenia. Opowiada on historię chłopca o imieniu Kenai, który wyrusza na polowanie, by zabić grizzly odpowiedzialnego za śmierć jego starszego brata. Niespodziewanie jednak Duchy Lasu zamieniają Kenaia w niedźwiedzia, a na dodatek, jego drugi brat, przekonany o tym, że stracił swe rodzeństwo, postanawia wybić wszystkie misie w okolicy. Jak łatwo się domyśleć bohater chcąc odzyskać swoją ludzką postać doświadcza wielu najróżniejszych, ekscytujących przygód, a ponadto zdobywa nowych przyjaciół, w tym niedźwiedzia o imieniu Koda.

Jest to dynamiczna zręcznościówka wykonana w stylu znanym z poprzednich produkcji Disney'a, jak chociażby 102 Dalmatyńczyki: Psiaki na Pomoc czy Lilo & Stich: Nieziemskie Kłopoty. Charakteryzuje się niskim poziomem trudności i prostym sterowaniem, a rozgrywka polega w głównej mierze na bieganiu i skakaniu pomiędzy platformami oraz zbieraniu różnych gadżetów (zdrowie, specjalne moce, itp.). Znajdziemy tu również kilka mini-gierek. Gra pozwala nam, a szczególnie zafascynowanym filmem dzieciom od lat trzech, na przeniknięcie do przedstawionego w nim świata i lepszego poznanie go. Całe otoczenie zrealizowano przy pomocy ładnej, kolorowej grafiki 3D, która powinna przypaść do gustu naszym „małym graczom”. Autorzy umożliwili pokierowanie dwójką bohaterów - Kenaiem i Kodą - nie tylko pod postaciami niedźwiedzi, lecz także wilków, kruków, a nawet orłów. W przygodzie spotykamy też kilku innych bohaterów znanych z filmu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 7,9 / 10 na podstawie 477 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Mój Brat Niedźwiedź

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Mój Brat Niedźwiedź

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 450 MHz, 256MB RAM, 8MB akcelerator 3D (DirectX 8.0a), Win 95/98/NT/2000/XP

Mój Brat Niedźwiedź - recenzja gry

Recenzja 26 kwietnia 2004, 11:47

Fabuła gry w miarę dokładnie, z poprawką na aspekt grywalności, odzwierciedla to, co pokazywał film. Gracz kieruje postacią Kenai’a zamienionego w niedźwiedzia, w jego podróży towarzyszy mu zaś mały Koda. Przy czym w grze Koda stanowi raczej nauczyciela i przewodnika, który nie tylko lepiej zna obyczaje zwierząt oraz niebezpieczeństwa na nie czyhające, lecz również dobrze się orientuje w regułach gry i sterowaniu postacią Kenai’a. W przystępny i stosunkowo przezroczysty sposób uczy dziecko poruszania się, zdobywania niezbędnych rodzajów pożywienia oraz rozwiązywania przewidzianych dla niego, prostych łamigłówek.

PC
GBA