Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneSwitch
Okładka Boxboy! + Boxgirl! (Switch)
OkładkaBoxboy! + Boxgirl! (Switch)

Boxboy! + Boxgirl! Switch

Czwarta część serii platformowych gier logicznych, w których wcielamy się w kwadratowe postacie; bohaterowie potrafią replikować własne kształty, co pozwala im pokonywać przeszkody i rozwiązywać łamigłówki blokujące dalszą drogę.

Logiczne | platformówki | 2D | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Boxboy! + Boxgirl! Premiera Switch

26kwietnia2019

Nintendo eShop

26kwietnia2019

producent: HAL Laboratory wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Boxboy! + Boxgirl!

Snipperclips: Cut It out, Together

1-2-Switch

Paper Trail

Boxboy! + Boxgirl! to czwarta odsłona cyklu Boxboy, będąca produkcją z pogranicza platformówek i gier logicznych. Tytuł został opracowany przez sprawujące pieczę nad serią studio HAL Laboratory, mające w swoim portfolio również szereg pozycji spod szyldu Kirby.

Fabuła

W zależności od tego, który wariant rozgrywki wybierzemy, Boxboy! + Boxgirl! opowiada nam odmienną historię. W trybie A Tale for One wcielamy się w kwadratowego bohatera imieniem Qbby lub jego towarzyszkę – Qucy; ich zadaniem jest powstrzymanie meteorytu przed uderzeniem w zamieszkiwaną przez nich planetę. W module A Tale for Two główną rolę odgrywają natomiast Box Dad i Box Mom, którzy pomagają małemu Box Baby w dołączeniu do reszty kwadratowej rodziny. Na sprawdzenie czeka jeszcze A Tall Tale - bonusowy wariant zabawy, gdzie poznajemy Qudy'ego będącego prostokątem.

Mechanika

W Boxboy! + Boxgirl! akcję ukazano z boku. Na grę składa się 270 poziomów, których ukończenie wymaga rozwiązywania zagadek logicznych, a także unikania licznych pułapek; na naszych podopiecznych czyhają bowiem śmiertelnie niebezpieczne kolce czy lasery. Protagoniści potrafią replikować własne kształty, a następnie tworzyć z nich dodatkowe platformy, przesuwać je po powierzchniach czy używać ich w charakterze pocisków, osłon lub swoistych teleportów. Sprawę komplikuje fakt, że na każdym etapie dysponujemy ograniczoną liczbą kwadratów (lub prostokątów, jeśli sterujemy Qudym), które możemy stworzyć.

W miarę postępów zdobywamy medale, które możemy wymienić na rozmaite asysty pomagające w rozwikłaniu wymagających łamigłówek, gadżety dla naszych podopiecznych, a także komiksy czy utwory ze ścieżki dźwiękowej.

Tryby gry

W Boxboy! + Boxgirl! można grać w pojedynkę lub współpracując z drugim graczem. Jak wyżej wspomniano, znajdziemy tu trzy główne warianty rozgrywki, czyli przeznaczony dla pojedynczego gracza a Tale for One, opracowany z myślą o współpracy A Tale for Two oraz tryb A Tall Tale, który wymaga odblokowania. Co ciekawe, kampanię kooperacyjną można ukończyć również w pojedynkę, przełączając się pomiędzy protagonistami. Listę wieńczy bonusowy moduł Balloon Challenge, gdzie zadaniem gracza jest przebicie w wyznaczonym czasie wszystkich balonów znajdujących się na kolejnych planszach.

Kwestie techniczne

Boxboy! + Boxgirl! posiada bardzo prostą, dwuwymiarową grafikę, utrzymaną w stylistyce znanej z wcześniejszych części serii. Całość jest wyjątkowo przejrzysta dzięki oszczędnej kolorystyce.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Boxboy! + Boxgirl!: Odpowiednia dla każdego wieku.