Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Borgia: Faith and Fear (PC)

Borgia: Faith and Fear PC

Borgia: Faith and Fear to casualowa przygodówka z zagadkami typu HOG (hidden object game) i logicznymi mini-gierkami. Akcja gry toczy się w XV-wiecznej Florencji. Gracz wciela się w rolę zakonnika - Basiliusa Valentiusa, który próbuje rozwikłać zagadkę śmierci swego przyjaciela.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | 2D

PC Windows
Okładka Borgia: Faith and Fear (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27września2011

Borgia: Faith and Fear to produkcja niezależnego studia Creative Lead stworzona z myślą o miłośnikach casualowych przygodówek. Twórcy gry inspirowali się m.in. powieścią Imię róży autorstwa Umberto Eco oraz serialem Rodzina Borgiów zrealizowanym przez stację telewizyjną HBO.

Akcja gry toczy się we Florencji u schyłku XV wieku. Gracz kieruje poczynaniami Basiliusa Valentiusa, biegłego w naukach medycznych zakonnika z klasztoru Camaldoli, który przybywa do miasta na prośbę swego chorego przyjaciela – Lorenzo. Niestety, pacjent umiera, ale okoliczności jego śmierci wzbudzają wątpliwości. Bohater musi ustalić, czy było to morderstwo i kto za tym stoi.

Rozgrywka w Borgia: Faith and Fear to charakterystyczny dla wielu casualowych przygodówek miks zagadek typu HOG (ukryte przedmioty), logicznych mini-gierek oraz nieskomplikowanych łamigłówek polegających głównie na manipulowaniu przedmiotami z ekwipunku.

Jakość oprawy audiowizualnej nie odstaje od standardów obowiązujących w tego rodzaju produkcjach. Dwuwymiarowe, ręcznie rysowane tła okraszone zostały prostymi animacjami. Zabawie towarzyszy nastrojowy podkład muzyczny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Borgia: Faith and Fear

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Borgia: Faith and Fear

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.0 GHz, 1 GB RAM, 611 MB HDD, Windows XP/Vista/7