Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Blue Madonna: A Carol Reed Mystery (PC)
OkładkaBlue Madonna: A Carol Reed Mystery (PC)

Blue Madonna: A Carol Reed Mystery PC

Blue Madonna: A Carol Reed Mystery to przygodówka typu „hidden object”, w której rozwiązujemy tajemniczą sprawę morderstwa utalentowanej malarki. Główną bohaterką gry, podobnie jak innych gier z serii jest detektyw Carol Reed.

Przygodowe | ukryte przedmioty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blue Madonna: A Carol Reed Mystery Premiera PC

7stycznia2011

producent: MDNA Games wydawca: MDNA Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Blue Madonna: A Carol Reed Mystery to kolejna, siódma już odsłona popularnej serii dwuwymiarowych gier przygodowych, których główną bohaterką jest dzielna pani detektyw Carol Reed. Podobnie jak za poprzedniczki i za Blue Madonna odpowiedzialne jest studio MDNA Games.

By czerpać przyjemność z rozgrywki w Blue Madonna: A Carol Reed Mystery nie potrzebna jest znajomość poprzednich części cyklu – historia opowiedziana w produkcji jest zupełnie niezwiązana z poprzednimi losami bohaterki. Jednym z niewielu wspólnych punktów serii pozostaje miasto Norrköping, w którym rozgrywa się akcja tytułu. Tym razem detektyw musi stawić czoła tajemnicy śmierci Christiny Falk, utalentowanej malarki, która zaledwie dzień przed sprawiającą wrażenie samobójstwa śmiercią próbowała się skontaktować z Carol Reed. Czy artystka znajdowała się w niebezpieczeństwie? A być może to nawet nie ona znajdowała się po drugiej stronie słuchawki? Nie zastanawiając się długo bohaterka rozpoczyna śledztwo.

Produkcja należy do bardzo charakterystycznego podgatunku gier przygodowych, a mianowicie „hidden object”, w którym lwią część czasu spędzamy na przeczesywaniu dwuwymiarowych plansz w poszukiwaniu ukrytych przedmiotów. Oprócz tego mamy okazję porozmawiać z napotkanymi postaciami i eksplorować zwiedzane lokacje. Początkującym graczom z pewnością przypadnie do gustu interaktywny samouczek i intuicyjny system podpowiedzi, towarzyszący nam podczas zabawy.

Na oprawę graficzną Blue Madonna: A Carol Reed Mystery składają się głównie odpowiednio dobrane zdjęcia – dzięki temu tytuł może się również poszczycić niezwykle niskimi wymaganiami sprzętowymi.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Blue Madonna: A Carol Reed Mystery: Odpowiednia dla każdego wieku.

Blue Madonna: A Carol Reed Mystery Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 128 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 800 MB HDD
  • Windows XP/Vista