Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWiiPC3DS
Okładka BIT.TRIP FATE (Wii)
OkładkaBIT.TRIP FATE (Wii)

BIT.TRIP FATE

Kolejna, szósta już odsłona serii traktującej o przygodach złożonego z kilku pikseli CommanderaVideo.

Zręcznościowe

BIT.TRIP FATE Premiera

13wrz2011

Wii 3DS

13lip2013

PC

BIT.TRIP FATE to szósta odsłona popularnej serii gier zręcznościowo-muzycznych stworzona przez studio Gaijin Games odpowiedzialne również za poprzednie części. Tradycyjnie wcielamy się w niej w CommanderaVideo, a naszym głównym zadaniem jest rozprawienie się z hordami przeciwników złożonych z kilku pikseli.

Osią rozgrywki nadal pozostaje harmoniczne współgranie z podkładem muzycznym, w rytm którego zarówno pokonujemy kolejne przeszkody, jak i likwidujemy nadciągających przeciwników. Tym razem jednak autorzy zdecydowali się na dodanie kilku elementów charakterystycznych dla klasycznego gatunku shoot’em up. Nasz bohater może likwidować wrogów korzystając z 360-stopniowego poziomu strzelania, poruszając się w stylu znanym z przewijanych strzelanek. Po podłączeniu pada skorzystamy ponadto z systemu twin-stick, dzięki któremu jedną gałką analogową sterujemy postacią, drugą natomiast strzelamy w kierunku nadciągających antagonistów.

Wraz z postępami w danym etapie CommanderVideo kolekcjonuje specjalne czerwone plusy, wpływające na długość paska życia, a specjalne rangi pojawiające się w trakcie etapu zwiększają zdolności bojowe kontrolowanego bohatera. Gra, podobnie jak poprzedniczki, cechuje się wysokim poziomem trudności.

Oprawa graficzna produkcji przywodzi na myśl złote czasy ery ośmiobitowych komputerów – zarówno główna postać, jak i wrogowie spotykani podczas zabawy to zlepki kilku pikseli, a projekty poziomów jako żywo przypominają stare platformówki wzbogacone o nowe efekty świetlne czy animacje. Niebagatelną rolę w tej produkcji odgrywa soundtrack – BIT.TRIP FATE oferuje nam dawkę popularnego dubstepu, w którego rytm pokonujemy kolejne zaprojektowane przez twórców plansze.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe BIT.TRIP FATE: Odpowiednia dla każdego wieku.

BIT.TRIP FATE Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor 2.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 100 MB HDD
Wii
PC
3DS